TEŞEKKÜRLER BOZKIR


Geçen hafta bahsetmiştim, artık gazetemiz abonelik sistemiyle dağıtılacak demiştim.

Bu sebeple bu hafta Bozkır içinde esnaf kardeşlerimize ziyaretlerde bulunduk. Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Yunus Yılmaz ile birlikte her esnafa selam verip hayırlı işler diledik. Sadece abonelik sistemimizi anlatacaktık ancak, mini bir anket gibi oldu çalışmamız. Girdiğimiz her dükkan anlaşmış gibi aynı şeylerden bahsetti. Kendimiz de esnaf olduğumuzdan zaten durumdan haberdarız ancak bire bir tüm çarşıyı dolaşıp dert dinlemek başka oldu. İki dakikalık diye başlayan ziyaretlerimiz yarım saati geçti, böylece bir günde bitecek işimiz üç güne sarktı. 

Her esnaf aynı sıkıntılarla dert yandı, kendilerine göre çözüm yollarını anlattı. Öğleden sonra girdiğimiz dükkanlarda bile “henüz siftah etmedik, iki gündür siftah yok” gibi serzenişlerle karşılaştık. Öyle ki bir esnaf arkadaşımız “artık Bozkır’dan umudumu kestim, 5 yıl ömür biçtim 5 yıl sonra Bozkır köy olur” diyerek iyice karamsarlığa soktu bizleri… Ne yazık ki bir uçtan bir uca dolaştığımız esnaf kardeşlerimizden bir tane bile “işler çok iyi, harika” kelimelerini duyamadık.
Tüm bu serzenişleri duyunca abonelik için geldik de diyemedik ancak, 

Bozkır esnafı gazetemize sahip çıkmak adına hemen adını yazdırdı. Hiç beklemediğimiz bir ilgiyle karşılaştık. Pek çok esnaf kardeşimiz “şimdiye kadar abonelikle çalışmamanız hata idi. Bu gazete tek kişinin omuzlamasıyla olmaz, üzerimize düşeni biz de yapalım, seve seve” dediler. Hepsinden Allah razı olsun… Geçen haftaki yazımızda belirttiğim gibi gazete dağıtımı konusundaki sıkıntıları bizzat anlattılar,”komşuya veriliyordu ama, bana gelmiyordu ben de üzülüyordum bu sistem iyi oldu” diyenler, gazetemize gösterilen ilginin delili gibiydi.

Konudan haberdar olan Bozkır dışındaki hemşerilerimizde gazetemizi arayarak adreslerini verdiler, bu yazı hazırlanırken telefondan adres alıyordu Yunus abimiz. 

İçinde bulunduğu tüm sıkıntılara rağmen Bozkır Postasına sahip çıkan, hatta eşini dostunu arayıp abone yapan, destek olan Bozkır esnafına ne kadar teşekkür etsek azdır. “Bu gazete yaşamalı yaşatmalıyız” diyen herkese Bozkır Postası ailesi olarak teşekkür ediyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Son Eklenen Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar

Bozkır Siyaset Haberleri

[Siyaset][bleft]

Bozkır Mahalle Haberleri

[Mahalleler][twocolumns]

Bozkır Eğitim Haberleri

[Eğitim][threecolumns]

Bozkır Dernek ve Vakıf Haberleri

[Stklar][twocolumns]

Bozkır Etkinlikleri

[Etkinlikler][grids]

Bozkır Sağlık Haberleri

[Sağlık][list]