Konya Sağlığı Mercek Altında


​Konya Merkez ve İlçelerinde faaliyet gösteren sağlık kurum ve kuruluşlarının yöneticilerinin katıldığı Genişletilmiş İl Koordinasyon ve Genişletilmiş ASKOM toplantıları gerçekleştirildi.

Konya İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hasan Küçükkendirci başkanlığında yapılan toplantıya  Konya İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Gökhan Darılmaz, Sağlık Bakanlığı Konya Bölge Saha Gözlemcisi Dr.Fatih Demirbaş, İl Sağlık Müdürlüğü Yöneticileri,  Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Yöneticileri, Halk Sağlığı Müdürlüğü Yöneticileri, İlçe Sağlık Müdürleri, İl ve ilçe Devlet Hastanelerinin Başhekimleri ile çok sayıda sağlık yöneticisi katıldı.

Sağlık alanında yaşanan sorunların çözümü konusunda sağlık yöneticilerinin fikir alışverişinde bulunduğu toplantıda, İlimizde faaliyet gösteren sağlık kurumlarının, daha etkin ve verimli bir şekilde, Sağlık Bakanlığı'nın belirlediği hedef ve stratejilere uygun olarak sağlık hizmeti sunabilmesi için yapılması gerekenler konuşulup tartışıldı.

İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinin sunumlarının da yapıldığı Genişletilmiş İl Koordinasyon Toplantısı'nda; Sağlık yöneticilerinin hasta ziyareti uygulaması, sağlık yatırımları, ikinci ve üçüncü basamak tedavi hizmetleri, birinci basamak sağlık hizmetleri, aile hekimliği, koruyucu sağlık hizmetleri, evde sağlık hizmetleri, tele radyoloji, acil servisler ve 112 acil sağlık hizmetleri değerlendirildi.

Genişletilmiş İl Koordinasyon Toplantısının ardından yapılan Genişletilmiş ASKOM (İl Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu ) toplantısında ise kriz merkezi, ortak çağrı merkezi, acil servis yeşil alan hastalarının koordinasyonu, yoğun bakım ünitelerinin takibi konularında değerlendirmeler yapıldı.

Yorum yaparak görüşlerini ilet
  • Blogger Blogger sistemiyle yorum yap
  • Facebook Facebook sistemiyle yorum yap
  • Disqus Disqus sistemiyle yorum yap

Hiç yorum yok :


Son Eklenen Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar

Bozkır Siyaset Haberleri

[Siyaset][bleft]

Bozkır Mahalle Haberleri

[Mahalleler][twocolumns]

Bozkır Eğitim Haberleri

[Eğitim][threecolumns]

Bozkır Dernek ve Vakıf Haberleri

[Stklar][twocolumns]

Bozkır Etkinlikleri

[Etkinlikler][grids]

Bozkır Sağlık Haberleri

[Sağlık][list]