Bozkır'da Elektrikli Bisikletlere Ehliyet ve Kask Zorunluluğu Başladı


​Bozkır Trafik Denetleme Amirliğinden Elektrikli
Bisiklet Sahiplerine uyarı;

İlçemiz Bozkır'da da çok sayıda vatandaşın kullandığı elektrikli bisiklet sahiplerine kötü haber, Eğer ki kullandığınız Elektrikli bisikletiniz 0,25 KW'nın üstündeyse bu araçların trafikte kullanımı için plaka ve ruhsat zorunluluğu bulunmaktadır.

Elektrikli bisikleti 0,25 KW'nın üstünde olan bisiklet sahipleri bu araçlarını kullanırlarken Ehliyet zorunluluğuna tabiler. ilçe genelinde yapılacak trafik denetimlerinde; 0,25 KW ve üzerindeki elektrikli bisikletlerin tescilsiz olanlarına Karayolları Trafik Kanunu'nun 25. maddesi gereğince '189 TL ceza tutanağı düzenlenerek ve tescili yapılıncaya kadar trafikten men edilmesi, yine bu araçları A sınıfı sürücü belgesi olmadan kullananlara Karayolları Trafik Kanunu'nun 36. maddesi gereğince 1.609 TL, aynı zamanda bisiklet sahibine de aynı miktarda ceza tutanağı düzenlenmesi' gerekmektedir. Bisiklet ve motorlu bisiklet sürücülerinin kask kullanmaması halinde aynı kanunun 78/1b maddesinden 88 TL, diğer trafik kurallarına uymadığının tespiti halinde ise kanunun 66. maddesinden 189TL cezai işlem uygulanmaktadır.

Bozkırlı Elektrikli Bisiklet koullanıcılarının trafik denetimlerinde mağdur olmamaları için araçlarının kontrollerini yapmaları ve gerekli belgelere sahip olarak trafiğe çıkmaları önemle duyurulur.

Sırıstat Haber Merkezi: Yakup Çetin

Sende yorum yap, katkıda bulun ve görüşünü paylaş!
  • Blogger Blogger'da Yorumla
  • Facebook Facebook'da Yorumla
  • Disqus Disqus'da Yorumla

Hiç yorum yok :


Son Fotoğraflar

Bozkır Siyaset Haberleri

[Siyaset][bleft]

Bozkır Mahalle Haberleri

[Mahalleler][twocolumns]

Bozkır Eğitim Haberleri

[Eğitim][threecolumns]

Bozkır Dernek ve Vakıf Haberleri

[Dernek ve Vakıflar][twocolumns]

Bozkır Etkinlikleri

[Etkinlikler][grids]

Bozkır Sağlık Haberleri

[Sağlık][list]
.