Dedemli'de Kamulaştırma Toplantısı Yapıldı


​Konya Ovası Projesi (KOP) kapsamında Hadim'in Dedemli mahallesinde baraj altında kalacak evlerin iskan uygulamaları ile ilgili kamulaştırma bedelleri hakkında toplantı yapıldı.

Emlak ve Kamulaştırma Şube Müdürü Mehmet Ün, toplantıda yaptığı konuşmada, Bozkır Barajı nedeniyle yüzde 40-50 civarında evin su altında kalacağını söyledi.

Su altında kalacak arazi ve evlerin kamulaştırmaya başlandığını belirten Ün, "Konya-Çumra yolunda yeni bir yerleşim yeri hazırlandı. Oraya evler yapılacak. Hak sahiplerine evler verilecek" dedi.

Ün, kot içine giren evlerin kamulaştırılacağını ifade ederek "Ödeneğe göre burada anlaşma sağlarsakAnkara ile görüşüp paranızı hemen ödeyeceğiz. Kamulaştırma bedelleri yüksek yapıldı. Bizler vatandaşın lehine yapılabilecek her şeyi yaptık" ifadelerini kullandı.

Hadim Belediye Başkanı Ahmet Hadimioğlu da Başbakan Ahmet Davutoğlu, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve DSİ Genel Müdürü Ali Rıza Diniz ile yaptığı görüşmeler neticesinde Dedemli için yasa çıkarıldığını anlattı.

Yorum yaparak görüşlerini ilet
  • Blogger Blogger sistemiyle yorum yap
  • Facebook Facebook sistemiyle yorum yap
  • Disqus Disqus sistemiyle yorum yap

Hiç yorum yok :


Son Eklenen Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar

Bozkır Siyaset Haberleri

[Siyaset][bleft]

Bozkır Mahalle Haberleri

[Mahalleler][twocolumns]

Bozkır Eğitim Haberleri

[Eğitim][threecolumns]

Bozkır Dernek ve Vakıf Haberleri

[Stklar][twocolumns]

Bozkır Etkinlikleri

[Etkinlikler][grids]

Bozkır Sağlık Haberleri

[Sağlık][list]