​Terör içimi yakıyor, sinirlerime hâkim olamıyorum.
Onun için bugün Ankara'daki terör olayını yazmayacağım.
Yazsam ne olacak? Ne değişecek? Yazdık da ne oldu? Yazdılar da ne oldu?
Onun için bugün ölenlere rahmet, yakınlarına sabır diliyorum.
Rabbim yaralılara acil şifa versin en kısa günde sağlıklarına kavuşsun inşallah…
Akören - Bağyurdu – Bozkır yolu ne zaman tamamlanacak?
Açılan sonrada unutulan yeni bir yoldan bahsedeceğim, Akören - Bağyurdu – Bozkır yolu,
Konya"dan yola çıktık Akören'e kadar 45 km harika bir yolda yolculuk yaptık, sonra arkadaşlarla daha kısa olduğu için yeni açılan Bağyurdu mahallesi üzerinden Bozkıra gitmeye karar verdik. Akören'den Bağyurdu mahallesine kadar tahminen 28 km bir yol açılmış, ancak kuş uçmaz kervan geçmez bir görünüme terkedilmiş. Yolculukta birbirimize sorduk, bu yol neden tamamlanmaz? Tamamlansa neler kazanılacak diye.
Bu yolun neden tamamlanmadığını bilmiyorum ama isterseniz bu yol tamamlanırsa neler kazanacağımızı ben Yazmak istiyorum.
Bu yol tamamlanıverse Akören çıkmaz sokak olmaktan kurtulacak. Konya"dan Antalya'ya yolumuz 30 km daha kısalacak. Konya"dan Tınaztepeye kadar virajı olmayan düz bir yolla az akaryakıtla ulaşılacak. Bozkır, Ahırlı, Yalıhüyük ve Akören de ekonomi canlanacak.
Onun için başta sayın başbakanımız olmak üzere, Sayın Valimizin, Konya milletvekillerinin, sivil toplum kuruluşlarının ve Karayolları bölge müdürlüğünün bu yolu görmesini istiyorum. Hem görmesi  hem de gereğini yapması dileğiyle
Atıklar Altın Kazandırıyor
Yazımın ikinci bölümünde Konya"mızın sivil toplum kuruluşlarından biri olan "SÜÇEV" Sürdürülebilir Çevre Derneğinin güzel bir organizasyonundan bahsetmek istiyorum. Atıkların değerlendirilmesi için yapılan, Ödüllü "ATIKLAR  ALTIN KAZANDIRIYOR" yarışması.
Bu yarışmayla Evlerimizde, iş yerlerinde günlük yaşantımızın bir parçası haline gelen ve çoğu zaman bir an önce kurtulmaya çalıştığımız ve çöp diye adlandırdığımız; kumaş, kağıt, cam, pet şişe, plastik, metal atıkları ile başta ekmek olmak üzere yemek artıklarının değerlendirilerek geri kazanımının mümkün olduğunu göstermek ve bu sayede hem çevre koruma çalışmalarına hem de hanımların aile bütçesine katkı sağlamasına örnek çalışmaları sergilemek istiyorlar
Hedefleri Konya'da yaşayan çevreye duyarlı en az 100 hanımın günlük yaşantılarında yapmak isteyip de yapamadığı veya yaptığı geri kazanım becerisini ortaya çıkarmak, konuyla ilgili orijinal ve özgün çalışmaları değerlendirmek, tüketim alışkanlıklarında geri kazanım bilincini yaygınlaştırmak ve aile ekonomisine ek gelir temin etmelerine destek olmak.
Yarışmalar Kumaş – giysi, Kâğıt - karton – pet şişe – plastik – cam – metal - ambalaj malzemeleri, Ekmek ve yiyecek olmak üzere üç kategoride gerçekleşiyor,
Yarışmanın startı anlamlı bir gün olan 08 Mart 2016 kadınlar gününde verildi, yine anlamlı bir gün olan 08 Mayıs 2016 Anneler gününde tamamlanacak.
Buradan bu yarışmaya destek olan Konya Valiliğine, Konya Büyükşehir Belediyesine ve yarışmanın organizesini üstlenen Sürdürülebilir çevre derneği yetkililerine sonsuz teşekkür ederim.
Daha geniş bilgi ve yarışmanın şartları için www.sucev.org sayfasını ziyaret etmeniz yeterlidir.
Çarşambanın sözü; Atık Altındır, Çevremiz Çehremizdir.

Yücel Kemendi

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.