Bozkır'da Ev sahibi omak istermisiniz!

​Bozkır Kaymakamlığı Bozkır Halkının ve Kurum Kuruluşlarda çalışanların katılabileceği Voleybol Turnuvası düzenliyor.

Bozkır Kaymakamlığının geleneksel hale getirdiği ilçede kamu kurum ve kuruluşları ile ilçe halkı arasında birlik, beraberlik ve kardeşlik ortamının tesis edilmesine katkı sağlamak amacıyla düzenlediği geleneksel voleybol turnuvası önümüzdeki günde takımların oluşturulması ile başlayacak.

Bozkır Kaymakamlığının düzenleyeceği müsabakalara başvuru 04/04/2016 başlayarak 14/04/2016 tarihine kadar Bozkır kaymakamlığına yapılacaktır.

Turnuva hakkında bilgilerde bulunan Bozkır Kaymakamı Mustafa Demir "İlçemizdeki Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışan personelimiz ile Bozkır ve Mahallelerinde ikamet eden halkımızın sosyal aktivitelerini arttırarak, voleybol sporunu sevdirmek, ilçemizdeki gençleri spora teşvik etmek, boş zamanlarını değerlendirmek, enerji ve streslerini atmak ve zararlı alışkanlıklardan kurtarmak, kurumlar arası işbirliği ve halkımızın bir biriyle dayanışmayı sağlamak amacıyla her Sene ilçemizde Veleybol turnuvası düzenliyoruz" dedi.

Turnuva Hakkındaki tüm bilgiler aşağıdaki gibidir;

VOLEYBOL KURUMLARARASI TURNUVA TALİMATNAMESİ
1- Aşağıdaki teknik talimatlar Bozkırdaki Kurum ve Kuruluşlar, Bozkır ve Mahallelerinde ikamet eden tüm halkımızın ortak katılımı ile gerçekleşecek olan Kaymakamlık Makamı Voleybol Turnuvası ile ilgilidir.

2-Müsabakalara başvuru 04/04/2016 – 14/04/2016 tarihleri arasında Bozkır kaymakamlığına yapılacaktır. Bu tarihler arasında Turnuva Katılım Formu İlçemiz kaymakamlığından temin edilerek yukarda belirtilen tarihler arasında başvuru yapılacaktır.

3-Her takım sporcularının turnuva öncesinde sağlık beyan formunu imzalamaları gerekmektedir. Bu formlar ilk müsabaka öncesinde spor salonunda doldurulacaktır. 18 yaşından küçük olan oyuncular velilerin imzaladıkları veli izin belgesi ve sağlık beyan formunu ilk müsabaka öncesi teknik komiteye teslim etmeleri gerekmektedir. (2000 ve üzeri doğumlu olanlar turnuvaya katılmayacaktır.)

4- Müsabakalar Bozkır belediyesi kapalı Spor Salonunda yapılacaktır.

5- Müsabakalarda Türkiye Voleybol Federasyonu oyun kuralları geçerlidir.

6- Takımların oluşumu; Voleybol takımları en az 6 (altı) kişi, en fazla 12 (oniki) kişilik takımlardan oluşmalıdır.

7-Turnuva Katılım Formunda isimleri yer almayan sporcular hiçbir müsabakada yer alamaz. Müsabakalar başladıktan sonra katılım formunda değişiklik yapılmayacaktır. Listelere daha sonra isim - oyuncu eklemesi yapılmayacaktır.

8-Turnuva Bozkır ve Mahallelerinde ikamet eden halkın katılımına açık olup, Kamu Kurumları, Müesseseler, Özel İşletmeler ve Esnaflar kendi isimleri altında turnuvaya katılabileceklerdir. Bir kurum birden fazla takım çıkarılabilir.(Örnek:  Polis Karakolu-İlçe Emniyet Müdürlüğü) – (İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü-Atatürk Orta Okulu vb.). Benzer iki kurum birleşerek tek isim adı altında turnuvaya katılabilirler. Bozkır ve beldelerinde ikamet etmek şartı ile istediği kadar yabancı oyuncu oynatabilirler. Kurumlarda çalışan personellerden bozkırda ikamet etme şartı aranmaz. Müsabakalara Bay-Bayan Sporcular karışık olarak katılabilir.

9- Turnuvada faal lisanslı sporcular yer alamaz.

10-Karşılaşmalara takımlar maç başlamadan en geç 20 dakika önceden geleceklerdir.

11-Her takımın kaptanı müsabaka anında sahada bulunmak ve müsabaka başlamadan önce esame listesini doldurarak imzalayıp ve müsabaka hakemine teslim etmek zorundadır.

12-Müsabaka saatinde hazır bulunmayan takımları hakem 10 (On) dakika bekler, 10 (On)dakika içerisinde gelmeyen takımlar hükmen yenik sayılır.

13- Takımların formaları tek tip forma önünde küçük numara ve forma arkasında büyük numaralı olacaktır.

14- Takım adları siyasi içerik taşımayacakİTİRAZLAR:
1.  Takım Sorumlusu tarafından Voleybol branşının oyun kuralları veya mevzuat hükümlerine göre yazılı olarak Tertip Komitesine veya yarışma hakemine yapılır. Varsa delil sayılan belgeler eklenir.

İtirazlar müsabakanın bitiminden itibaren bir işgünü içerisinde yapılır. Süresi içerisinde yapılmayan itirazlar değerlendirmeye alınmaz.
Oyun kurallarına yapılacak itirazlar yarışma süresi içerisinde takım kaptanı tarafından sözlü olarak Voleybol Yarışma Kurallarında belirtilen usul ve esaslara göre yapılır.

4.   Tertip Komitesince alınan kararlar kesin karar hükmündedir.HÜKMEN YENİK SAYILMA :
Müsabakanın gerektirdiği spor kıyafetiyle bulunmamak.
Voleybol Turnuvasına kimlik fotokopisi, katılım formu, sağlık beyan formu ve 18 yaşından küçükler için veli izin belgesi olmadan müsabakaya çıkmak.(Kimliğini ve turnuvaya katılım formunu hakeme göstermeyen sporcular ve takımlar müsabakaya çıkamaz).
Sporcunun kendi yerine başka bir oyuncu oynatması.
Her hangi bir takımın yararına veya kaybına neden olacak biçimde müsabakayı tamamlamadan çekilmek.
Müsabaka anında sporcuların veya takım seyircilerden biri veya bir kaçı tarafından hakemin görev yapmasına engel olmak.
Hakem tarafından sahadan çıkarılmak istenilen oyuncu sahayı terk etmediği durumlarda, oyuncu kadrosunda olduğu takım hükmen yenik sayılır.
Müsabaka saatinde gelmemek

İHRAÇ
Müsabakada Takım oyuncuları antrenörleri veya takımın taraftarlarının kavga etmesi veya olay çıkarması.

İSTENECEK BELGELER
1- KATILIM FORMU

2- SAĞLIK BEYAN FORMU (İlk müsabaka öncesinde spor salonunda doldurulacaktır.)

3- KİMLİK FOTOKOPİSİ

4- 18 YAŞ VE ALTINDAKİLER İÇİN VELİ İZİN BELGESİBozkır Kaymakamlığı Voleybol Turnuvası Tertip Komitesi
1-Mustafa DEMİR  (Başkan)                                                          

2-Bekir DAVULCU (Üye)                                                  

3-Mehmet ÖZÇELİK (Üye)                                                
4-Denizhan EKEN(Üye)

5-Ahmet TEKDAMAR(Üye)

6-Hasret ALTINDERE (Üye)

7-Adem KARA (Üye)

8-  M.Oğuz KÜLAHLI(Üye)

9- Yasin AYDEMİR(Üye)

10- Fatih ERKAN(Üye)

11- Ramazan DEMİR(Üye)

12- Mustafa GENÇ(Üye)

13- M.Ulaş UZUNAY(Üye)

14- Çiğdem UZ(Üye)

15- Kerim KARAFİL(Üye)

16-Kamil GÖLGELİ(Üye)

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.

Son Video