Bozkır'da Ev sahibi omak istermisiniz!

​Bozkırlı hemşehrimiz ve MHP Genel Başkan adayı Sait Gönen: "Genel Merkez'imize bir çağrıda bulunmak istiyorum. Gelin bu dağınıklığa ve partimizi hırpalayan sürece son verin. İzin verin, kongre tarihine kadar parti teşkilatları, bütün genel başkan adaylarına açılsın" dedi.

  MHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan, 25. Dönem MHP Konya milletvekili Bozkırlı hemşehrimiz Prof. Dr. Mustafa Sait Gönen, partisinin Genel Merkezi'ne bir çağrıda bulunarak, "Gelin bu dağınıklığa ve partimizi hırpalayan sürece son verin. İzin verin, kongre tarihine kadar parti teşkilatları, bütün genel başkan adaylarına açılsın." değerlendirmesinde bulundu.

Bozkırlı hemşehrimiz Gönen, yaptığı yazılı açıklamada, 1 Kasım seçiminin ardından, MHP'de başlayan kongre sürecinin halen tartışmaların odağında yer aldığını belirtti.

Her şeye rağmen, süreçte sona gelindiğini bildiren Gönen, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, kongre tarihini 10 Temmuz olarak açıkladığını, böylelikle kongre tarihinin bir takvime bağlanarak, netlik kazandığını aktardı.

Gönen, kongre için kısa bir süre kaldığını vurgulayarak, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "İçinde bulunduğumuz rahmet ve hoşgörü ayı olan ramazan ayını da vesile kılarak, Genel Merkez'imize bir çağrıda bulunmak istiyorum, gelin bu dağınıklığa ve partimizi hırpalayan sürece son verin. İzin verin, kongre tarihine kadar parti teşkilatları, bütün genel başkan adaylarına açılsın. Her aday gittiği illerde çalışmasını parti teşkilatlarında yapsın. Aday olma nedenini, nasıl bir MHP, nasıl bir Türkiye arzusunda olduğunu ve bu arzusunu nasıl gerçekleştireceğini teşkilatlarımızla, üst kurul delegelerimizle paylaşsınlar."
MHP'li Gönen, şunları kaydetti:

"Önümüzdeki dönemde hem camiamız hem de ülkemiz adına güçlü bir MHP'ye ihtiyaç duyulduğuna inanıyorsak, önce birbirimize inanıp güvenelim. Gelecek nesillerin vebalini taşıyoruz sırtımızda, bu büyük sorumluluğun gereğini yerine getirelim. Hissettiğimiz sorumluluk ve hassasiyeti Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin de paylaştığına, hareketimizin layık olduğu güven ve değer duygusu ile gereğini yapacağına inanıyorum."

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.

Son Video