Bozkır'da Ev sahibi omak istermisiniz!

​AK Parti Konya Milletvekili ve Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Bozkırlı Hemşehrimiz Ziya Altunyaldız, gerçekleştirilen darbe girişimiyle...

AK Parti Konya Milletvekili ve Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Bozkırlı Hemşehrimiz Ziya Altunyaldız, gerçekleştirilen darbe girişimiyle ilgi yaptığı değerlendirmede, milli iradeyi koruma yönünde ortaya konulan mücadeleden dolayı milletin her bir ferdine teşekkür ettiğini söyledi.

AK Parti Konya İl Binası'nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bozkırlı Hemşehrimiz Altunyaldız, 15 Temmuz akşamından itibaren darbe girişiminin, milletin direnci ve kararlılığıyla savuşturulduğunu ve püskürtüldüğünü söyleyerek, "Öncelikle milletimizin kahraman, cesur ülkesini, istiklalini, milli iradeyi koruma yönündeki ortaya koyduğu iradeyi takdirle şükranla karşılıyor ve tüm milletimizin her bir ferdine yürekten teşekkür ediyorum" dedi.

"Mesele vatansa gerisi teferruat"

Milletvekili Bozkırlı Hemşehrimiz Altunyaldız, üzerine giymiş olduğu elbise dışında, asla Türk askeri olmayan, olamayan onun ruhunu taşıyamayan bir gurup cuntacı ve vatan haininin memleketin birliğine ve milli iradeye kast ettiğini ve bir kalkışma gerçekleştirdiğini anlatarak, "Bu kalkışma Cumhurbaşkanımız, Başkumandanımız Recep Tayip Erdoğan'ın, tüm milletimizin her bir ferdine, gün bu gündür milli iradeyi korumak için, istiklalimizi korumak için ülkemizin ve milletimizin geleceğini karanlıklar altına almak isteyen hainlere karşı durmak için sokağa, meydanlara çağrısı sonucunda her bir ferdimiz, her bir kahramanımız, yüreğiyle canıyla kanıyla evet gün bugünse, "mesele vatansa gerisi teferruattır" anlayışıyla sokaklara dökülmüştür. Canı pahasına dökülmüş kanı pahasına dökülmüş, şehit olmak için dökülmüş, tankların üzerine çıkmış, göklerden hain cuntanın mermileri yeri tararken, onlar göğüslerini siper etmiştir. Ülkesine ve milletine bağlı Türk Silahlı Kuvvetlerinin neferleriyle Emniyet güçlerimizi karşı karşıya getirmeye çalışan hain planı da bozarak ikisi arasına girmek suretiyle bu hain planı da yok etmiş göğsüyle imanıyla darbeyi de püskürtmüş, söndürmüştür" ifadelerini kullandı.

"Türkiye eski Türkiye değildir"

Cumhuriyet tarihinde demokrasinin kesintiye uğratılmasını, milli iradenin tecelligahı meclisin faaliyetlerinin askıya alınmasını Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının zaman zaman tecrübe ettiğine değinen Altunyaldız, "Ancak hiçbir dönemde milli iradenin tecelligahı meclisimiz ruhu alınması dışında çalışmalarının askıya alınması dışında yerle bir edilmek kastıyla bombalanmadı, harap edilmedi. Haince topa tüfeğe mermiye bombaya maruz kalmadı. Askerimizin içindeki bu terör mensupları şunu unutmasın, Türkiye artık eski Türkiye değildir. Türkiye yeni Türkiye'ydi. Türkiye'de her bir fert, gencimiz bacımız, kardeşimiz, anamız, nenemiz, dedemiz, kendi hürriyetini ve kendi istiklalini koruyacak ve onunla birlikte onu canı pahasına koruyacak şekilde sokağa çıkmaktan geri durmayacak ve millete ihanet eden bu hainleri püskürtecek durumdaydı. Bunu hesap etmediler" şeklinde konuştu.

"Teröristler ile peygamber ocağı birbirinden ayrılacak"

Altunyaldız, üzerine üniforma giyen teröristeler ile peygamber ocağı, ülke evlatlarının ülke savunması için gittiği asker ocağı ile silahlı kuvvetlerimizi birbirinden ayıracaklarını da anlatarak, "İnşallah bu terörist grupların hesabını görene kadar mücadelemiz sürecek. Hak ettikleri cezayı mutlaka alacaklardır. Ülkemizin içeride ve dışarıda her zaman gururu olan Türk Silahlı Kuvvetlerini hiçbir zaman bu gruplarla bu grupların ortaya koyduğu hareketlerle yargılayamayız ya da onları olması gerektiği konumdan farklı düşünemeyiz" dedi.

Meydanlarda, pek çok yerde, özellikle idam cezasının geri getirilmesine yönelik taleplerin olduğuna da değinen Altunyaldız, "Bizzat Cumhurbaşkanımızın bu konudaki ifadesini hepimiz duyduk. Demokraside milletimizin talepleri her zaman değerlendirilir yerine getirilir. İşte milletimizin bu talebi de meclisimiz tarafından iktidar ve muhalefetiyle birlikte değerlendirilecek ve bu hainlerin hak ettikleri cezaların en üst düzeyde verilmesi için gereken her türlü işlem ve süreç yerine getirilecektir" şeklinde konuştu.

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.

Son Video