Bozkır'da Ev sahibi omak istermisiniz!

(Dünyaya Meydan Okuyan Adam)
Ali Dutal
                 Hepimizin bildiği gibi destan; bir milletin zaferlerinin, milli kahramanlıklarının anlatıldığı hikâyelerdir. Türk tarihi kahramanlık destanlarıyla doludur. Bu destanlar gerçek olduğu gibi gerçek olmayıp milletin cesaretini, gücünü dinamik tutmak için hikayeleştirilenlerde vardır. Öyle bir destan var ki bu destanı bugüne kadar Türk Tarihi görmedi; kimse yazmadı; şeksiz şüphesiz yaşandı; bu destanın adı dev tanklara kafa tutan;
                 "SABRİ ÜNAL DESTANI"dır.  
                Bırakınız Türk Tarihini dünya tarihinde bile böyle bir kahramanlık destanı yoktur. Bu destan, bir çok kahramanlık destanının yazıldığı 15 Temmuz 2016 gecesi yazıldı.
                -Sen nesin, kimsin arkadaş?
                Bütün kahramanlık destanlarını alt üs ettin! Kusura bakma ama seni kıskanıyorum. Bu ne yürek, bu ne cesaret; gemi kazanı gibi diyeceğim ama gemi kazanı da az gelir.  
                Bu öyle can vermeye, kan vermeye benzemez. Hadi birinin karşısına dikildin yetmedi; ikincinin karşısına nasıl dikildin; dizlerinin bağı çözülmedi mi?
                -Sen nesin sen kimsin arkadaş?
                Sen sadece tanklara değil; tüm ülkemizin ve milletimizin düşmanlarına meydan okudun; korku saldın!
                Helal olsun yiğit adam, helal olsun! Kahramanlığını anlatmak için kelime bulamıyorum.
                Bu Gemi Kazanı Yürekli Adamın kahramanlığı tüm çocuklarımıza anlatılmalı; ders kitaplarına konulmalı, videosu izlettirilmeli. Milletimizin birlik beraberliği için bu ve bunun gibi kahramanlara ihtiyacımız var. İnanın abartmıyor, içimden gelenleri söylüyorum.  
                Ülkem ve milletime olan gelecek ümitlerimi yeşerttiniz.
                15 Temmuz kahramanları hepinize teşekkürler; bir değil bir milyon kere teşekkürler….  
                 

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.

Son Video