​Bu yıl Bozkır Belediyesi tarafından ikincisi düzenlenen geleneksel sünnet şöleninde 92 çocuk sünnet olarak erkekliğe ilk adımlarını attı. Daha önceden Bozkır Devlet Hastanesinde, Başhekim Op. Dr. Numan Varol'un gözetiminde sünnet olan çocukların sünnet düğünleri, Bozkır kapalı spor salonunda düzenlenen programla gerçekleştirildi. Programa Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabi Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız ve Konya Milletvekili Dr. Abdullah Ağralı da katıldı.

Yaşları 3 ile 10 yaş arasında değişen Bozkır'da ikamet eden 92 çocuğun sünnet düğününün yapıldığı programın açış konuşmasını yapan Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, "geçtiğimiz sene 104 çocuğumuzu sünnet ettirerek düğünlerini yaptık. Bu yıl da aynı geleneği sürdürerek 92 çocuğumuzun sünnetini yaparak bugün burada sünnet düğünlerini yapıyoruz. Hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Yatırım belediyeciliğinin yanında sosyal belediyeciliği de çok önemsediklerini ve bu doğrultuda önemli projeleri hayata geçirdiklerini dile getiren Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, sözlerini şu şekilde sürdürdü, "sosyal belediyecilik bizler için olmazsa olmazlarımız arasında yer almaktadır. Çünkü düzenlediğimiz her bir sosyal programlarla çocuklarımıza milli değerlerimiz, sosyal değerlerimiz, vatan, millet, bayrak sevgisi öğretiliyor, gösteriliyor. 15 temmuz gecesi, vatanımızı, milletimizi, bayrağımızı, darbeci hain teröristlere karşı savunan işte bu çocuklarımızdır. Bunun için yatırım belediyeciliğinin yanında sosyal belediyeciliği her zamankinden daha fazla önemsiyoruz. Bunun yanında Bozkır olarak bir olmaya, iri olmaya, diri olmaya devam ediyoruz, devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm misafirlerimize hoş geldiniz diyor, bu yıl ikincisini düzenleyerek 92 çocuğumuzun sünnet düğününü gerçekleştirdiğimiz Bozkır Geleneksel İkinci Sünnet Şöleninin hayırlara vesile olmasını diliyorum" diye konuştu.

Bugün düzenlenen şölen için Bozkır'ı yaşıyoruz diyen Ak Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, "Bozkır demek sünneti paylaşmaktır, bir arada olmaktır, gençlerimizin mutlu günlerini paylaşmaktır. Böyle bir günde Peygamber efendimizin sünnetini gerçekleştiriyoruz, paylaşıyoruz, Bozkır'ı yaşıyoruz. Bozkır için düşünüyoruz, Bozkır'dan başlayıp ülkemiz için düşünüyoruz. Ülkemizin geleceğini inşa edecek olan çocuklarımızın bu mutlu anını paylaşıyoruz" dedi.

Aklını, fikrini, inancını, hürriyetini, ruhunu bir başka kimseye satanlar tarafından bir ihanetle karşı karşıya kaldıklarını söyleyen Altunyaldız, "ne yazık ki çok kısa dönemde inancımıza göre Allah'ın emri Peygamberimizin sünneti dışında aklını ve fikrini bir başka gruba satan ve sadece onların emriyle hareket eden ve sonunda günü geldiğinde onun emriyle ülkesine ihanet etmekte şüphe duymayan bir ihanetle karşı karşıya kaldık. İşte bu yüzden gençlerimizin eğitimi önemli. Kendi düşüncesiyle, bu toprağın düşüncesiyle onun dinamizmiyle sadece Türkiye için değil dünya insanlığı için hayata tutunabilecek insanlar yetiştirmek önemli. Bu sebeple Bozkır Belediye Başkanımız İbrahim Gün'e ve emeği geçen herkese böyle anlamlı program için teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Konya Milletvekili Abdullah Ağralı, "Çocuklarımızın sünneti Başhekimimiz gözetiminde çok hijyenik ortamda yapıldı. Sünneti gerçekleştiren ekibe ve bu anlamlı programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Sünnet olan çocuklar Anıt meydanından mehter takımı eşliğinde kapalı spor salonuna yürüdü. Sünnet şöleninde sihirbaz gösterisi ve akrobasi gösterisi çocukların büyük beğenisini topladı. Daha sonra ilahi ezgi sanatçısı Abdullah Sevinçkan'ın konserinin ardından, sünnet olan her bir çocuğa yaş gruplarına göre bisiklet hediye edildi.

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.