​2002 yılından bu yana hızla yükselişe geçen, IMF'ye olan borcunu kapatarak birde üstüne borç vermeyi teklif eden, yapılan devasa yatırımlarla birçok dünya devletinin dikkatini çeken, coğrafi yapısıyla önemli bir konuma sahip olan güzel ülkem Türkiye. Sen böyle önemli bir ülke olduğun için düşmanların onun için çok. Görünüşte dost olup da özünde sana karşı büyük bir kin ve nefret besleyen düşmanların, seni yok etmek için her türlü yola başvuruyorlar. İçimizden biri zannettiğimiz, aklını kiraya vermiş vatan hainlerini kandıran içerdeki ve dışardaki düşmanların senin varlığından adeta her saniye çok büyük rahatsızlık duymaktadırlar. Çevirmedikleri kirli oyun kalmadı. Fakat bir türlü başarıya ulaşamıyorlar. Birçok İslam ülkesinde iç karışıklık çıkarmak suretiyle kötü emellerine ulaşan ve Müslümanlara zulüm eden kâfirler bu defa hedeflerine Türkiye'yi koydular, koymasına ya işler bir türlü istedikleri gibi gitmiyor. Neden mi? Çünkü ümmetin duası güzel ülkemi ayakta tutuyor.

İslam ümmeti her zaman Türkiye'nin yıkılmaması için dua ederken geçtiğimiz günlerde sosyal medyada okuduğum bir yazı inanın beni çok etkiledi. Siz değerli okurlarımın da büyük bir heyecanla okuyacağına inandığım Medine'de yaşanmış bu olayı virgülüne ve noktasına bile dokunmadan bu haftaki yazımda sizlerle paylaşmak istedim.

 DİYARBAKIR KANAAT ÖNDERLERİNDEN İLİM ve İRFAN SAHİBİ SEYDA MÜDERRİS DR. TAYYİB ELÇİ anlatıyor. Dikkatli okuyalım.
Hac münasebetiyle bulunduğumuz Mekke'de, Diyanet İşleri Başkanlığının mükemmel organizasyonu için teşekkür etmek maksadıyla Sayın Mehmet Görmez'i bir ekip olarak ziyaret ederek sohbet etme şansını yakaladık. Bu sohbetimizde Sayın Mehmet Görmez'in anlattığı bir hadise hepimizin gözlerini yaşarttı. Medine'de kargo görevlisi olarak çalışan Moritanyalı Abduddaim'in anlattığı hadise bütün İslam âleminin ve samimi Müslümanların Türkiye ile alakalarını ve muhabbetlerini gösteren bir olay olarak tarihin altın sayfaları arasındaki yerini almalıdır. Moritanyalı Abduddaim kardeşimizin anlatımıyla bu göz yaşartıcı hadise şu şekilde cereyan etmiştir: "15 Temmuz akşamı evde annem ile beraber televizyon seyrediyorduk. Türkiye'de yaşanan darbe teşebbüsü ile birlikte bütün dikkatimiz buraya yönelmeye başladı. Annem ile birlikte namaz kılmaya ve dua etmeye başladık. Bu hal saatlerce sürdü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması ve ardından insanların sokağa dökülmeleri ile birlikte hâdisenin seyri değişmeye başladı.

Sabaha karşı darbe teşebbüsünün başarılı olmayacağı anlaşılmaya başlandı. Annem bana seslendi: "Evde para var mı?" " Evet evde çok para var. Biz paramızı bankaya yatırmayız. Bütün paramızı evde muhafaza etmeye çalışırız" diye cevap verdim. Annem bunun üzerine sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Mısır,  Libya, Suriye, Irak ve daha birçok İslam ülkesi elimizden çıktı. İslam düşmanları buraları perişan ettiler. Elimizde bir Türkiye kalmıştı. Az kalmıştı burası da elimizden çıkacaktı. Allah Türkiye'yi bize ve İslam âlemine bağışladı. Bu sana emrimdir. Şimdi bir valiz veya koli getir. Ne kadar para varsa hepsini içine yerleştir. Mescid-i Nebevi'ye git ve orada hepsini dağıt." Ben de öyle yaptım. Tam gidecekken annem beyaz bir mendilin içinde muhafaza ettiği kefen parasını da getirdi ve bana uzattı. ''Bunu da dağıt'' dedi. Bende anneme sordum: "Ben kimin fakir ve kimin zengin olduğunu nereden bileyim." Bunun üzerine annem:  "Kimin zengin, kimin fakir olduğu hiç fark etmez. Kime rastlarsan, bu paralardan avuç avuç ver. Sakın bu paralardan eve geri getirme" dedi. Çok şükür, ben de öyle yaptım" 15 Temmuz akşamı Türkiye için FETÖ vasıtası ile yapılmak istenen işgal ve istila hareketinin, İslam âlemindeki bir yansımasını ve Medine'de bir evde yaşanan muhteşem bir şeref tablosunu Sayın Mehmet Görmez'in anlatımı ile aktarmaya çalıştım.

İşte yaşanan olay böyleydi. Allah'ın izniyle ümmetin duası ve desteği Türkiye'nin yanında olduğu sürece bu milletle ve bu ülkeyle kimse başa çıkamayacaktır. Zulüm altındaki Müslüman kardeşlerimizin tek umudu olan Türkiye bir gün gelecek tüm dünyada tek söz sahibi olacak güçte bir ülke haline gelecektir. Bizim en büyük silahımız Sabırlı olmak ve yaratan Allah'a el açıp her daim dua etmek olmalıdır.

Kenan AKBAŞ / 03.10.2016
 

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.