Recent Comments

Bozkırlı Çocuklar için Oyuncaklar Kutuda, Kitaplar Rafta, Giysiler Rafta Kalmadı.


Konya'nın Bozkır ilçesinde, Türk Kızılay'ının desteklediği ve Konyalılar Dayanışma Derneği, Sincan Etimesgut Yenikent Konyalılar Derneği,  Ankara'daki Konyalı Gençler Derneği ve Konya Bozkır Harmanpınarlılar Derneği'nin ortaklaşa olarak düzenlediği ''Oyuncaklar Kutuda, Kitaplar Rafta, Giysiler Rafta Kalmasın'' projesi kapsamında toplanan giysiler Kuşça ilkokulunda öğrenim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere teslim edildi.
Türk Kızılayı'nın desteklediği ve Konyalılar Dayanışma Derneği, Sincan Etimesgut Yenikent Konyalılar Derneği,  Ankara'daki Konyalı Gençler Derneği ve Konya Bozkır Harmanpınarlılar Derneği'nin ortaklaşa yürüttüğü ''Oyuncaklar Kutuda, Kitaplar Rafta, Giysiler Rafta Kalmasın'' projesi kapsamında toplanan yardımların ilki Konya'nın Bozkır ilçesine bağlı Kuşça ilkokulunda Bozkır Kaymakamı Emre Öztürk, Bozkır Milli Eğitim Müdürü Cengiz Koç,Ankara Kızılay İl Başkan Vekili Ahmet Erdoğan, Bozkır Kızılay İlçe Başkanı Mustafa Ünal ve Dernek Başkanlarının katılımıyla öğrencilere dağıtıldı.

Bozkır Kaymakamı Emre Öztürk "Ankara Konyalılar Derneğimize ve Ankara Kızılay Derneğimize yürütmüş oldukları sosyal sorumluluk örneği bu programdan dolayı teşekkür ederiz. Bu yardım kampanyasında ilk olarak ilçemizden başlayarak hayata geçirilmesi bizleri memnun etmiştir" dedi.

Öğrencilere hediyelerin dağıtımı sırasında çocukların mutlulukları gözlerinden okunuyordu.

Yardım kampanyası hakkında bilgiler veren Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erkoç "Kampanya kapsamında Kuşça köyündeki 37 öğrencinin kışlık ayakkabı, atkı, bere, eldiven ve öğrencilerin kırtasiye ihtiyaçları giderilmeye çalışılmıştır. Toplanan kitaplarla kuşça ilkokuluna kütüphane kuruldu. Toplanan giysiler ise Kuşça ilkokulumuza teslim edilerek ihtiyaç sahiplerinin buradan temini sağlanacaktır.

Yardım kampanyasına desteklerini az çok demeden katkıda bulunan herkese teşekkür ederken özellikle; 50 çift ayakkabı ile destek olan Remzi ve Mehmet Sümbül'e (Sümbül Kundura), yüklü miktarda kırtasiye malzemesi vererek destek olan Rasim Genç'e (Kardeşler Kırtasiye),  40 ögrencinin atkı bere ve eldiven ihtiyaçlarını karşılayan Hüseyin Şaşmaz'a (Şaşmaz Tuhafiye) ve bu organizasyonda emeği geçen tüm dernek yöneticilerine, Bozkır Belediye Başkanı sayın İbrahim Gün'e, Bozkır Kaymakamı sayın Emre Öztürk'e, Bozkır İlçe Milli Eğitim Müdürü sayın Cengiz Koç'a ve Bozkır Kızılay ilçe Başkanı Mustafa Ünal'a teşekkür ederiz" dedi.Yorum Gönder

0 Yorumlar
* yapılan yorumlar denetlendikten sonra yayınlanmaktadır.
...

Ad

E-posta *

Mesaj *

buttons=(Accept !) days=(20)

Bozkır Android Uygulamasını Telefonunuza indirin!!!
Accept !