Bozkır'da Ev sahibi omak istermisiniz!

Konya'nın Bozkır İlçesinde Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 172. Yıldönümü etkinliklerle kutlandı.


Haberin Videosu!!!
Konya'nın Bozkır ilçesinde Hükümet konağı önünde gerçekleştirilen program İlçe Emniyet Amir Vekili Ramazan Arlı'nın Atatürk büstüne çelenk koyması, ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı.

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 172. Yıldönümü dolayısıyla konuşma yapan İlçe Emniyet Amir Vekili Ramazan Arlı, Emniyet Teşkilatı'nın 172. yılını kutlamanın gururu ve kıvancını yaşadıklarını belirtti.

Emniyet Amir Vekili Ramazan Arlı, "Türk Polis teşkilatı olarak 172. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gurur ve kıvancını yaşıyoruz. Kuruluş yıl dönümüzü birlikte kutlayan tüm misafirlerimize kurumum ve şahsım adına teşekkürlerimi iletiyorum.

Şanla ve Şerefle yazmış olduğu bir mazisi olan kurumumuz 172. Yılına girerken, Sadece Türkiye sınırlarında değil  tüm Dünya'da yer edinmiştir.

Teşkilatımız ilk defa 10 Nisan 1845 tarihinde yayınlanan polis nizamnamesi ile birlikte kurulmuştur. Polis Teşkilatımız kurulduğu günden beri gece gündüz görevini en iyi şekilde yapmaktadır. Devletin bekası, milletin huzur ve güvenliği için kutsal yemine bağlı kalarak gerektiğinde malını ve canını feda etmekten çekinmemektedir.

Bozkır Konya'mızın en huzurlu ilçelerinden bir tanesidir. Bozkırın en huzurlu ilçelerden birisi olmasında en büyük pay Bozkır halkınındır. Huzur ve güven ortamını sizlerden aldığımız destek sağladık ve yine sizlerden alacağımız destek ile huzur ve güven ortamı devam edecektir.

Bu önemli günümüzde devletimizin bekası ve selameti için canlarını feda eden şehitlerimizin aziz hatıralarını rahmetle anarken, geride kalan dul ve yetimlerine şükranlarımızı belirtir, emekli ve gazilerimizi minnetle anarak halen görevde olan teşkilat mensuplarımıza görevlerinde sağlık ve başarılar dilerim" dedi.

Tören daha sonra İlçe Emniyet Amirliğinde, Emniyet Amir Vekili Ramazan Arlı'nın ve personelin kutlamaları kabul etmesiyle devam etti. Yıl dönümü anısına programa katılan davetlilere ikramda bulunuldu.

Sırıstat Haber Merkezi ailesi olarak polis teşkilatımızın 169.yıl dönümünü en içten dileklerimizle kutluyoruz.

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.

Son Video