Bölgemizin Tarihine Yönelik Zengibar araştırmalarından yakinen tanıdığımız Doç. Dr. Osman DOĞANAY Hocamızın yeni kitabı bölgemiz tarihine ışık tutacak. 

Zengibar Kalesi ve Tarihi hakkında yaptığı araştırmalarla bölgemiz tarihinde büyük emekleri olan Doğanay hocamızın yeni kitabı ile birlikte Zengibar Kalemizde yaşamış olan uygarlığın yaşantısı ve özellikleri hakkında bolca bilgi sahibi olacağız. 

Hocamıza kitabi için tebrik ederken, Bozkır'ın tarihini merak eden her Bozkırlının kütüphanesinde bulunması gerekli diye düşünüyoruz. 

Hüseyin Dumru Yorumu;

Bu topraklarda var bir şeyler. Evvelinde de askermis, aykırıymis bu coğrafyanın insanı.. nedenini merak edenlere. Osman Doganay kalemlinden.

Kitap Hakkında;

Yazar:
Doğanay, Osman

Yayınevi: Ege Yayınları

ISBN / ISSN: 9786059680462

Basım yılı ve yeri: 2017 / İstanbul

Satın Almak için Tıklayınız !!!

Kitap Açıklaması: 

Sedasalı'ların Halk Meclisi, tüm Sedasa halkı ile birlikte, Vianor'un oğlu Valerius'u onurlandırmaya karar vermiştir. 

Çünkü Valerius, hem halkı için yaptığı bütün iyiliklerle, hem de halkını gözetmesiyle başımızın üstünde taşıdığımız bir insandır. Şimdi de, oğlu Ingenesi evlendirirken, hem bizi onurlandırıyor, hem de bizimle aynı soydan olanları çeşitli şekilde cömert hediyelere boğuyor. 

Bu nedenle onun yanındayız ve onun bize olan iyi niyeti ve nazarımızdaki itibarı nedeniyle, yazılanlara uygun olarak hep beraber düğün törenine seviniyoruz.Sırıstat Haber Merkezi: Yakup Çetin

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.