Bozkır Zengibar Anadolu Lisesinde ‘4006 Bilim Fuarı’ açıldıBozkır Zengibar Anadolu Lisesinde hazırlanan Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK)destekle "4006 Bilim Fuarı" açıldı.Bozkır'da'da öğrenciler tarafından hazırlanan projeler, fuarda sergilendi.

Bozkır Zengibar Anadolu Lisesinde hazırlanan Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK)destekle "4006 Bilim Fuarı" açıldı. Okul tarafından 2'cisi düzenlenen fuarda 19 danışman öğretmen ve 41 öğrencinin geliştirdiği toplamda 20 projeye sergilendi.

"4006 Bilim Fuarı"nın açılış konuşmasını yapan Tubitak Koordinatörü Biyoloji öğretmeni Yusuf Sak yaptığı konuşmasında "Hepimizin bildiği gibi bilim fuarları, araştırmaya meraklı ve öğrenmeye istekli öğrencilerin gelişimini sağlamaktadır. Genç beyinlerin biliminin önemini kavrayabilmesi için önemlidir.

Bu tür etkinliklerin amacı öğrencilere bilimi sevdirmektir, Bilimi seven ve istekli çocuklarımız bu sayede ileride daha güzel adımlar atabilecek ve nasipse geleceğin bilim adamları yetişebilecektir" dedi.

Bozkır Zengibar Anadolu Lisesi okul bahçesinde gerçekleştirilen programa İlçe Milli Eğitim Şube Müdürle Aziz Demir, Bozkır İlçe Müftüsü Seyit Böğet, Bozkır Belediye Başkan Vekili Mehmet Gürhan, Okul Müdürleri ve diğer kurum kuruluşların amirlerinin yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı. Katılımcılar bilim fuarını gezerek projeler hakkında öğrencilerden bilgi aldılar.

Yorum yaparak görüşlerini ilet
  • Blogger Blogger sistemiyle yorum yap
  • Facebook Facebook sistemiyle yorum yap
  • Disqus Disqus sistemiyle yorum yap

Hiç yorum yok :


Son Eklenen Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar

Bozkır Siyaset Haberleri

[Siyaset][bleft]

Bozkır Mahalle Haberleri

[Mahalleler][twocolumns]

Bozkır Eğitim Haberleri

[Eğitim][threecolumns]

Bozkır Dernek ve Vakıf Haberleri

[Stklar][twocolumns]

Bozkır Etkinlikleri

[Etkinlikler][grids]

Bozkır Sağlık Haberleri

[Sağlık][list]