Zeytinburnu'nun en aktif derneklerinden biri olan Konya Bozkır Dere Kasabası Derneğinin Başkanı Ahmet Ilgaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri hemşerileri için çok güzel bir iftar programı organize ettiler. Hafta sonları Pazar günü Dernek Merkezindeki Pazar kahvaltıları ile düzenli olarak bir araya gelen Dere Kasabalılar Derneğin organize ettiği Arabaşı Çorbası ve Piknik Organizasyonlarında da gurbette adeta Kasaba olarak birbirleriyle kenetleniyorlar.Ramazan Ayı dolayısıyla geleneksel hale getirilen iftar programı Zeytinburnu Kız İmam Hatip lisesinin yemekhanesinde yapıldı. İftar programına İstanbul'da ki Dereliler adeta akın etti. 1000 aşkın kişinin katıldığı iftarda yemekhane dolup taşınca bazı kişiler iftarını konferans salonunda açmak zorunda kaldı. Geleneksel iftar programı Ramazan Erçınar Hocafendinin okuduğu Kuran-I Kerim Tilaveti ile başladı. Ahmet Özkan'ın sunuculuğunu yaptığı iftar programına Şair Kemal Seyyahi şiirleriyle renk kattı. Bozkır'ın gururları Bozkır'dan Dünyaya Avukat Olmak kitapının yazarı ünlü avukat Mehmet Gün ve TMSF Daire Başkanı Abdullah Güzeldülger birer selamlama konuşması yaptılar. Programa İstanbul'daki Konyalıların sesi İstanbul Konya spor'un başkanı Hüseyin Dediş'te katıldı.

Ardından kürsüye İstanbul'daki Derelilerin sesi soluğu 20 Yıldır hemşerilerin adeta eli ayağı olan Başkan Ahmet Ilgaz geldi. Başkan Ahmet Ilgaz önce yağmur çamura rağmen Piknik 'de adeta izdiham yaratan hemşerilerine teşekkür ederek başladı. Başkan Ilgaz, Ramazan ayının bereketi şereflendiğimiz bu mübarek ayında hemşerilerimizle birlikte aynı sofrayı paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Dernek olarak dün olduğu gibi gelecekte de Dere Kasabamıza yakışır tarzda güzel hizmetlere imza atmaya devam edeceğiz. Birliğimiz ve beraberliğimiz için Derneğimizle olan bağlantımızı çok daha güçlü kılmamız lazım. Bu tür organizasyonlar Akraba bağlarını kuvvetlendirmeye vesile kılmaktadır. Nesillerimizi korumak ve bu tür Büyük şehirlerde kaybolmamak için STK'ların düzenlenmiş olduğu bu tür organizasyonlara katılmamız lazım. Bu tür akraba ziyaretlerine riayet etmek gerekir. Diyerek emeği geçen herkese özellikle iftarın yapılmasına katkı sağlayan Mehmet Bulur'a teşekkür etti.

Konya Bozkır Dere Kasabası Derneği Yönetimi: Başkanı Ahmet Ilgaz Yönetim Kurulu Üyeleri:  Ramazan Dumru, Şevket Gültekin, Hasan Can, Ümit Şencan, Mehmet Çelmeli, Ömer Zafer Gümüş, Havva Göksel, Atilla Okay, Mehmet Ali Keser, Celal Cebeci, Mümüne Gürşahin Çelmeli, Hasan Ali Koyuncu, Ayşe Tuna, Mustafa Kaplan, Mustafa Coşkun, Ahmet Şimşek, Mustafa Kaygısız, Abdurrahman Yılmaz, Ramazan Acar

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.