Bozkır'da Ev sahibi omak istermisiniz!

15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma programında, binler kapalı pazar alanında bir araya geldi. Kapalı pazar alanında cemaatle yatsı namazı kılan binler daha sonra hep bir ağızdan şehitler için elleri semaya yükseltti.


Kılınan yatsı namazından ve edilen dualardan sonra konuşma yapan Bozkır Kaymakam Vekili Güneysınır Kaymakamı Orhan Yalınız, FETÖ'yü mankurtlaşan insanlara benzeterek, sözde bu milletin içinden geldiğini ama köklerinin dışarıda olduğunu söyledi. Kaymakam Yalınız "Bu millet asil bir millet, necip bir millet. Bu hainlerin altında kalmadı, kalmayacak. O gün milletimizin o duruşu bu münafıklara karşı cihattı. Allah şehitlerimizden ve gazilerimizden razı olsun" dedi.

Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, ise konuşmalarında şu ifadelere yer verdi, "sevgili hemşehrilerim. Geçen sene ölümü öldürdünüz, vatan demenin ne olduğunu bir kez daha anlattınız dosta düşmana. Geçen yıl bugün millet olmanın ne olduğunu bir kez daha göstermiştik dosta düşmana. Birlikteliğimizi beraberliğimizi gösterdik. İşte şimdi 15 Temmuz'un 1. Yıl dönümünde bir kez daha gösterdik. Asıl mesele vatan olunca gerisinin teferruat olduğunu bir kez daha göstermiş olduk. Değerli hemşehrilerim, bu tabloyu görünce insanın gururlanmaması elde değil. Çanakkale'nin geçilemeyeceğini hala idrak edememişlerdi o hainler. Geçen yıl bugün yine gösterdik Çanakkale'nin geçilemeyeceğini. Evet, Asımın nesli burada, tıpkı geçen sene 15 Temmuz gecesi meydanlarda olduğu gibi. Evet, o gece öyle bir geceydi ki, Kabe'deki imamın derdi neydi de Allahım Türkiye'ye yardım et diyordu. Somali'deki, Sudan'daki, Filistin'deki, Afganistan'daki, Bosna'daki Müslümanlar Allahım Türkiye'ye yardım et diye dua ediyordu. Çünkü İslam'ın son kalesi Türkiye'ydi. Buydu esas mesele ve Allah duaları kabul etti" diye konuştu.

Konuşmaların ardından kapalı pazar alanını dolduranlar ilçe merkezinde demokrasi yürüyüşüne çıktı. Yürüyüşün akabinde 15 Temmuz belgeseli izlendi ve daha sonra ilahi dinletisiyle birlikte demokrasi nöbeti tutuldu.


 

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.