Bozkır'da Ev sahibi omak istermisiniz!

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği Genç KOMEK Yaz Okulu'nda 71 Kurs ve Eğitim Merkezi'nin katılımıyla gerçekleştirilen Genç KOMEK Turnuva Haftası'nda, Kur'an-ı Kerim, Siyer-i Nebi, kısa film, fotoğraf, yakan top, voleybol, futbol ve satranç müsabakaları başladı.Konya Büyükşehir Belediyesi'nin 8-16 yaş arası gençlere yönelik düzenlediği Genç KOMEK Yaz Okulu'nda 71 Kurs ve Eğitim Merkezinin katılımıyla gerçekleştirilen Turnuva Haftası başladı.

Kendi alanında uzman hakemler eşliğinde yapılan turnuvalar, merkez ve ilçelerdeki yaz okullarının katılımıyla 8 farklı branşta birer hafta sürecek. Spor branşlarındaki turnuvalar Konya Büyükşehir Belediyesi'nin okullarda yaptırdığı spor salonlarında yapılacak.

Bu hafta satranç ve yakan top müsabakaları ile başlayan turnuvalar, önümüzdeki hafta voleybol ve futbol müsabakaları ile devam edecek. "Dinimiz ve Değerlerimiz" yarışmaları kapsamında öğrenciler Kur'an-ı Kerim güzel okuma ve Siyer-i Nebi bilgilerini test edecek. Genç KOMEK Yaz Okulu 3. haftasına başlarken, yoğun çalışmadan geçen öğrenciler Kur'an-ı Kerim ve Siyer-i Nebi yarışmaları için şimdiden heyecanlılar.

"EN GÜZEL GENÇ KOMEK YAZ OKULU" FOTOĞRAF ve KISA FİLM YARIŞMASI BAŞLADI

Genç KOMEK Yaz Okulu kapsamında fotoğrafçılığa ve kısa film yapımına merak uyandırmak, Yaz Okulu anılarını kalıcı hale getirmek amacıyla "En Güzel Genç KOMEK Yaz Okulu" konu fotoğraf ve kısa film yarışması da devam ediyor. Öğrenciler yaz okulu etkinlikleri boyunca çektikleri en güzel fotoğrafları KOMEK'in sosyal medya hesaplarına mesaj olarak göndererek yarışmaya katılabiliyorlar. Yarışma sonunda dereceye giren öğrenciler ödüllendirilecek.

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.

Son Video