Selçuklu Belediyesi, ilçede bebek sahibi olan ailelerin sevincine "Çok Yaşa Bebek"   projesi ile ortak oluyor. Proje kapsamında şu ana kadar 7200 aile ziyaret edildi.
Selçuklu Belediyesi, ilçede yürütülen fiziki belediyecilik faaliyetleri yanında sosyal belediyecilik faaliyetlerine de aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda geçtiğimiz aylarda faaliyete geçirilen "Çok Yaşa Bebek" projesi ile Selçuklu'da ikamet eden ve yeni bebeği olmuş aileler evlerinde ziyaret ediliyor. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında hayata geçirilen proje ile bebek sahibi olan ailelerin mutluluğuna ortak olunuyor. Ziyarette ailelere içerisinde yeni doğan bebeğin ihtiyacını karşılayacak battaniye, zıbın, bebek ajandası, malzeme çantası, şampuan ve çantanın yer aldığı yeni doğan bebek seti hediye ediliyor.    Selçuklu Toplum Sağlığı ile koordineli bir şekilde yürütülen proje kapsamında ilçede yeni bebek sahibi olan aileler belirleniyor ve evlere  ziyaretler gerçekleştiriliyor. Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'ın tebrik mesajını ailelere ulaştıran görevliler daha sonra getirdikleri hediyeyi aileye takdim ediyor. Proje kapsamında Selçuklu Belediyesi şu ana kadar 7200 ailenin mutluluğuna ortak oldu. Proje yeni büyükşehir yasası ile de ilçenin bağlanan mahallerde de uygulanıyor. "Çok Yaşa Bebek" projesi kapsamında ziyaret edilen aileler Selçuklu Belediyesi'ne yürütülen proje için teşekkür ettiler. Aileler "Bebeğimize ilk hediyesini Selçuklu Belediyesi takdim etti ve bu özel ve mutlu günümüzde hatırlandığımızı bilmek güzel. Projenin uygulanmasında emeği geçen Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz" dedi.Ailelerimizin Mutluluğuna Ortak Oluyoruz

Selçuklu'da her yıl ortalama 10 bin bebeğin gözlerini dünyaya açtığını ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay," Selçuklu Belediyesi olarak yürüttüğümüz "Çok Yaşa Bebek" projesi ile yeni doğan bebeklerimizi evlerinde ziyaret ediyoruz, ailelerimizin mutluluğuna ortak oluyoruz. Dünyaya gözlerini mutlu bir yuvada açan tüm çocuklarımızın sağlıklı ve mutlu birer bireyler olarak yetişmeleri ülkemize ve devletimize hayırlı birer fert olmaları en büyük temennimizdir" dedi.

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.