İlçe merkezinde bulunan araçların geçtiği köprünün yıkımı Bozkır Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından tamamlandı. Yıkımı tamamlanan köprünün molozları temizlendikten sonra yeni köprünün yapım çalışmaları başlayacak.

1 ay içerisinde köprünün araç trafiğine açılmasını planladıklarını söyleyen Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, köprünün Bozkır'a hayırlı olmasını diledi.

Bozkır'a yakışır bir köprünün ortaya çıkacağını da sözlerine ekleyen Başkan Gün, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi, "1960'lı yıllarda yapılan köprü, zaman içerisinde gördüğü sel felaketleriyle birlikte yıpranmıştı ve geçtiğimiz kış Çarşamba çayının debisinin yükselmesiyle birlikte köprü ayaklarının bazılarının yerinden oynayarak köprüde sallantılara neden olmuştu. Bu sebepten dolayı köprünün değişimine ihtiyaç duyarak köprünün yıkımını gerçekleştirdik. Yapacağımız köprü ile birlikte daha düzenli ve daha geniş bir köprü ortaya çıkacak ve ilçemize çok yakışacak. Köprünün mimari tasarımında Selçuklu motifleri kullanıldı. Ayrıca köprü üzerinde farklı olarak seyir alanları oluşturuldu. Köprü tamamlandıktan sonra ana yol üzerinde bulunan kavşağın düzenlemesini yaparak hizmete sokacağız. Bu alanda tahin değirmeni veya havuz alternatifleri üzerinde duruyoruz. Köprünün 1 ay içerisinde trafiğe açılmasını, 1,5 ay sonunda da tamamlanmasını planlıyoruz. Bu köprünün Bozkır'a kazandırılmasında emeği bulunan bir önceki DSİ Genel Müdürümüz, Müsteşar Yardımcımız Ali Rıza Diniz'e, Milletvekilimiz Ziya Altunyaldız'a teşekkür ediyor, köprünün ilçemize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.