Genel Merkezi İstanbul'da olan ve Konya'nın Bozkır ilçesinde faaliyet gösteren Bozkırlılar Vakfı Aşure programı düzenledi.Bozkırlılar Vakfı geleneksel olarak düzenlemiş olduğu Aşure ikramını bu sene tüm halka açık olarak Bozkır Anıt meydanında 2000 kişilik aşure ikramıyla gerçekleştirdi.

Bozkırlılar Vakfı genel başkanı Kamil Bilgin yapmış olduğu konuşmasında, "İslam tarihinde önemli yer tutan Aşura gününü anmak ve bu günde İslam geleneğinde var olan aşure tatlısını ikram etmek için bu programı tertipledik.

Her yıl geleneksel olarak yaptığımız bu programı düzenlemekteki amacımız hem hemşerilerimiz arasındaki dayanışmayı sağlamak, hem de bu günün önemini doğru olarak anlatmaktır.

Vakfımız kurulduğu günden beri Bozkır'a ve Bozkırlılara hizmet etmektedir. Konya'da ve Bozkırda ki öğrenci yurtlarımızla hizmet ederken Bozkırın tüm sivil toplum kuruluşları ile uyumlu bir şekilde güzel çalışmalar yapmaktayız" dedi.

Bozkır Anıt Meydanında gerçekleştirilen Aşure programına, Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, İlçe Müftüsü Seyit Böğet, Ak Parti ilçe Başkanı Memduh Çelmeli, Milliyetçi Hariket Partisi İlçe başkanı Ata Küçükduran, Bozkırlılar Vakfı Genel Başkanı Kamil Bilgin, Bozkırlılar Vakfı Konya Şubesi temsilcisi Davut Çukurkavak, Bozkırlılar Vakfı Bozkır Şube Başkanı Kadir Güven, İlçe protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bozkır ilçe Müftüsü Seyit Böğet'in duası sonrasında tüm katılımcılara Aşure ikramında bulunuldu.Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.