Bozkır Kaymakamı Emre Öztürk, Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Özgür Can, İlçe Emniyet Amiri Ramazan Arlı, mahalle muhtarlarıyla istişare toplantısı gerçekleştirdi

Bozkır Kaymakamı Emre Öztürk, muhtarla istişare ederek, sorunların tespiti ve sorunların çözümü noktasında bu tür istişarelerin önemine dikkat çekerek, bugün de bu amaçla toplandıklarını ve sorunların imkanlar dahilinde giderilmeye çalışıldığını belirtti. Kış mevsiminde olağanın dışında kar yağışına karşı planlamanın yapıldığını da sözlerine ekleyen Kaymakam Öztürk, bu kışın da sorunsuz atlatılacağını vurguladı.

İstişare toplantısında konuşan Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, ilçe merkezindeki büyük çaplı yatırımların 2018 yılı itibariyle tamamlanacağını söyleyerek, 2018 yılına 3 önemli projeyi sığdırdıklarını ifade etti. 2018 yılında Bozkır'a kazandırılacak projelere değinen Başkan Gün, Çarşamba çayı rekreasyon projesi, modern mezbahane ve otogar projelerinin Bozkır'ın prestiji olduğunu vurguladı. Bu projelerin tamamlanmasıyla birlikte 30 Mart yerel seçimlerinde verdiği seçim beyannamesindeki sözlerin de tamamının bitirileceğinin altını çizdi. Bozkır'a gerçekleştirdikleri her yatırımın atıl beklemediğini, isabetli ve Bozkır'ın sorunlarını çözen projeleri hayata geçirdiklerini vurgulayan Başkan Gün, konuşmalarında şu ifadelere yer verdi, "Bozkır'a bu zamana kadar 100 milyon liralıyı aşkın bir yatırım gerçekleştirdik ve her bir yatırım yapmış olmak için değil, sorunları çözen, ihtiyaçlarımızı karşılayan yatırımlardı. Bu konuda isabetli adımlar attık ve ilçe merkezimizi bir şehir görünümüne kavuşturduk, bir ilçede ne olması gerekiyorsa bunu sağladık. 2018 yatırım planımızı da mahallelerimize göre hazırladık ve 2018 yılı itibariyle mahallelerimizde hummalı bir çalışma içerisine gireceğiz. Mahalle muhtarlarımızın bu zamana kadar bizleri anlayışla karşıladıkları için teşekkür ediyorum. Tüm muhtarlarımızın içi rahat olsun, inşallah 2018 yılı itibariyle mahallelerimizde başlatacağımız hummalı çalışma neticesinde hiçbir mahallemizin çok önemli bir problemi kalmayacak" diye konuştu. Tek gayelerinin hayırla yad edilmek olduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Gün, konuşmalarını şu şekilde sürdürdü, "yaptığımız her hizmeti Allah rızası için yapıyoruz. İmkanlarımız olmasa da bir şekilde imkanları sağlayacak yerlerle irtibatımızı kurup hizmetleri Bozkır'a getirmeye çalışıyoruz. Meselemiz makam mevki asla olmadı. Tek gayemiz hayırla yad edilebilmek, şu hizmet Ak Partili Belediye ile birlikte Bozkır'a geldi dedirtebilmektir. Bozkır'a kazandırılan her bir yatırımda maddi ve manevi desteğini bizlerden esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum" dedi. Ülke gündemine de değinen Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, "ülke olarak çok sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Belki de 15 Temmuz'dan daha sıkıntılı bir dönemden geçiyoruz. Bu konuda çok dikkatli olmamız gerekiyor. Ülkemiz üzerinde planları olanların planlarını mutlaka ama mutlaka bozulacaktır. Çünkü onların bir planı varsa Allah'ın da bir planı var. 

İnşallah bu sıkıntılı süreci atlatacağız. Dünya üzerinde ne kadar sıkıntı çeken ülke varsa hemen hemen hepsi Müslüman ülkelerdir. Bir olursak, iri olursak, diri olursak, fitne tohumlarını bertaraf edebilirsek bu sıkıntıları atlatacağımızı düşünüyorum" diye konuştu. İlçe Emniyet Amiri Ramazan Arlı, yapmış olduğu konuşmasında, ilçede çeşitli dernek ve vakıf adı altında iznimiz olmadan yardım talebinde bulunanların emniyet müdürlüğüne haber verilmesini, kendini doktor, hakim, polis, savcı gibi tanıtıp, özellikle yaşlı vatandaşlarımızı dolandırmaya çalışanlara karşı muhtarların ve mahalle sakinlerinin dikkatli olması gerektiğini, emniyet müdürlüğüne haber verilmesi gerektiğini söyledi.

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.