Konya'nın Bozkır ilçesinde bağlı Dereiçi mahallesinde mahalleye bağlı Konya'ya ulaşım yolunun tehlike oluşturmasından dolayı halk bu yolunun yapılmasını talep ediyor.


İlçeye bağlı Dereiçi mahallesinde uzun süredir sosyal medya üzerinde duyuru ve talep oluşturan hesaplardan tarafımıza ulaşan mesajı sizlere iletiyoruz.


"Sayın yetkililere duyurulur! Daha önce beldemizin yolu baraj altında kalmıştır. Bu yol Konya'ya gitmek için gayet elverişli idi .10 yıl kadar önce yeni bir yol açılmış olup yapılan bu yol bir türlü faaliyete geçirilememiştir.
Büyükşehire geçmekle daha iyi hizmet almak sorunlarımızı daha iyi giderileceğini söylemeleri yalan oldu Konya'ya gitmek isteyen halkımız.ve kahramana fabrikaya gitmek için bu yolu kullanan işçi arkadaşlar.madur olmaktadır. Ayrıca heyelan tehlikesi olduğu için bu yolun birimizin canı yanmadan bir an önce yetkili kişilerin bu konu ile alakadar olmalarını arz ederiz.


Yaşanan bu sıkıntının sadece burda ikamet eden halkın sorunu olmadığı dışarda ikamet eden duyarlı halkimizinda bizlerle beraber sesimizi duyurması desteklerini bekleriz."


Mahale sakinlerinin istedikleri bu yol daha öncede kullanılan bir yoldu ancak eski yol Eğiste Barajı sonrası yolun su altında kalmasından dolayı yeni alternatif yol yapıldı. Yeni yapılan bu yol uzun süredir tam olarak faaliyete geçmediği için bu yolu kullanan mahalle sakinleri ve Karaman ilinde 3 vardiya çalışan işçiler bu yolu aktif olarak kullanıyor ve bu yolu kullanan bu vatandaşlar bu yolun aciliyetle daha güvenli bir hale getirilmesini talep ediyor.

Haber için paylaşım yapılan facebook gönderisine buradan ulaşabilirsiniz haberin videosunuda buradan izleyerek konunun ne kadar elzem olduğunu anlayabilirsiniz.

Sırıstat Haber Ailesi olarak bizlere de ara ara iletilen bu sorunun çözülebilmesi için gerekli yetkililerin ve Bozkır Millet Vekillerimizin konuyla ilgileneceklerini düşünüyoruz.

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.