Bozkır'da Ev sahibi omak istermisiniz!
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Konya Mevlana Şubesinin yeni başkanı Süleyman Ege oldu. Mustafa Işık'ın 05 Mayıs 2018 tarihinde yapılan 16. Genel Kurulda Genel Başkan seçilmesi ile boşalan Konya Mevlana Şube Başkanlığına Süleyman Ege seçildi.
Süleyman Ege Kimdir.
1971 yılında Konyaİli, Bozkır İlçesi, Sorkun Mahallesinde dünya ya geldi. İlk ve orta öğrenimini Dere Mahallesinde, sonra lise öğrenimini Seydişehir'de devam etmiştir. 1991 yılında askerlik görevini Tunceli'de tamamlamıştır. 1993 yılında Emirdağ Uzman Jandarma Okulunu, 1995 yılında İzmir Foça Jandarma Komando Okulunda Komando kursunu başarı ile bitirmiştir. 
Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde çeşitli birliklerde (K.MARAŞ, DİYARBAKIR, HAKKARİ, ANTALYA VE ANKARA) terörle mücadele, iç güvenlik istihbarat ve karargah birimlerinde görev yapmıştır. 1997 yılında PKK terör örgütüne karşı yürütülen sınır ötesi operasyonda yaralanmış, 2004 yılında Türk Silahlı Kuvvetlerinden Malül Gazi olarak emekliye ayrılmıştır.

Jandarma Meslek Ön Lisans, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi, Kamu Yönetimi Lisans bölümünden mezunu olup, halen Adalet Meslek Yüksek Okulunda öğrenim görmektedir. 2009 yılından beri Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Ytimleri Derneği kurucu üyesi ve yöneticisidir.
Ayrıca Emekli Uzman Jandarmalar Derneği (EMUJAD) kurucu üyesi olmakla beraber Gönül Gözü Derneği Onursal Üyesi olan Ege ,Bozkırlılar Derneği, Bozkırlılar Federasyonu, Bozkır Dereliler Derneğinde yöneticilik yapmaktadır. Halen DSİ 4. Bölge Müdürlüğünde görev yapmaktadır. Evli ve çocuk babasıdır.

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.

Son Video