Kuzören, Bozkır’ın 52. Mahallesi oldu

Bozkır Belediyesi Haziran ayı 1. Birleşimi meclis toplantısında oybirliğiyle, Kuzören, Bozkır Belediyesinin mahallesi oldu. Kuzören'in mahalle olmasıyla birlikte Bozkır'ın mahalle sayısı 52'ye yükseldi.

Meclis toplantısı sonrasında açıklama yapan Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, Kuzören'in mahalle statüsü kazanmasından dolayı mahalle sakinlerine hayırlı olsun dileklerini ileterek, "Kuzörenli mahalle sakinlerimiz daha önceden belediye makamına mahalle statüsü almak için başvuruda bulunmuştu. Araştırma ve değerlendirme çalışmamız sonrasında 5393 sayılı kanunun 9. Maddesinde yer alan kriterleri karşıladığını tespit ettik. Akabinde Bozkır Belediyesine bağlı 52. Mahallemiz, Haziran ayı 1. Birleşimi meclis toplantımızda oybirliğiyle Kuzören mahallesi oldu. Mahalle sakinlerimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

6360 sayılı yasadan önce Bozkır Belediyesinin 3 mahallesi olduğunu, 2014 yılında yürürlüğe giren 6360 sayılı yeni büyükşehir yasasıyla birlikte Bozkır Belediyesinin mahalle sayısının 17 kat arttığını vurgulayan Başkan Gün, konuşmalarını şu şekilde sürdürdü, "6360 sayılı yeni büyükşehir yasasıyla birlikte Bozkır Belediyesine bağlı olan mahalle sayısı 3 mahalleden 51 mahalleye yükseldi. Haziran ayı meclis toplantımızla birlikte de mahalle sayımız 52'ye yükselmiş oldu. Sorumluluk alanımız da buna bağlı olarak arttı ve en uç iki mahallemiz arasındaki uzaklık 90 km oldu. Hizmetlerimizi bu bilinçle yapmaya devam ediyoruz. Bu vesileyle Kuzörenli mahalle sakinlerimize tekrardan hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

 

Yorum yaparak görüşlerini ilet
  • Blogger Blogger sistemiyle yorum yap
  • Facebook Facebook sistemiyle yorum yap
  • Disqus Disqus sistemiyle yorum yap

Hiç yorum yok :


Son Eklenen Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar

Bozkır Siyaset Haberleri

[Siyaset][bleft]

Bozkır Mahalle Haberleri

[Mahalleler][twocolumns]

Bozkır Eğitim Haberleri

[Eğitim][threecolumns]

Bozkır Dernek ve Vakıf Haberleri

[Stklar][twocolumns]

Bozkır Etkinlikleri

[Etkinlikler][grids]

Bozkır Sağlık Haberleri

[Sağlık][list]