​MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, yerli otomobil yatırımı için en uygun ilin Konya olduğunu söyledi. Devlet Bahçeli'nin de Konya'da bunu yüksek sesle dile getirdiğini belirten Kalaycı, "Marmara Havzası ağır sanayi yatırımlarına doymuş durumda. Bu proje, gerekli alt yapıya sahip olan Konya'da hayata geçirilmeli" dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, Yaşar Toy'un hazırlayıp sunduğu Seçime Doğru programına konuk oldu, gündeme dair soruları cevapladı.

Yerli otomobil yatırımının Konya'ya yapılması konusu üzerinde özellikle duruldu.

Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, "Özellikleri itibariyle baktığınız zaman zaten Konya bu açıdan en uygun yer. Marmara havzasına baktığınız zaman ağır sanayi yatırımlarından dolayı doymuş durumunda, bir de deprem bölgesi. Artık Anadolu'ya kayması lazım ağır sanayi yatırımları… Anadolu'da, Konya sanayisi ile ki otomotivde en önemli sanayi yan sanayi, bu konuda dünyada adı anılan il haline geldi Konya, kaliteli ürünleriyle. Otomobilin her parçasını üretebilen merkez, üretim üssü... Tekno parkımız var inoparkımız var teknik üniversitemizi de kurduk. Konum itibariyle tam Anadolu'nun merkezinde deprem açısında risk daha az riskli. Bunları birleştiği zaman Konya en ideal şehir… Bu konuda Ak Parti ve MHP olarak bu yatırım Konya'ya yapılacağına inanıyoruz ve gerekli çabayı göstereceğiz"

Kaynak: Kon Haber

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.