Bozkır Kaymakamı Emre Öztürk ve Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, Akseki Kaymakamı Muhammet Emin Hasır'ı makamında ziyaret etti. Ziyaretin akabinde Kaymakamlar Öztürk, Hasır ve Başkan Gün, Akseki Belediyesi yetkilileriyle birlikte Akseki müzelerini inceledi, müzeler hakkında bilgi aldı.
Akseki'nin müzecilik alanında önemli mesafeler aldığını, bölgeye örnek müzelerin burada yer aldığını belirten Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, Bozkır'a kazandıracakları kent müzesi için bu müzelerin örnek teşkil edeceğini söyledi.

Bozkır'a kazandıracakları kent müzesinin, uzun zamandır düşünülen ve projelendirilen bir çalışma olduğunu söyleyen Başkan Gün, bu projenin hayata geçmesi için yoğun çaba harcadıklarını belirtti. Müzenin açılışını yıl sonuna kadar yetiştirmeyi hedeflediklerini de sözlerine ekleyen Başkan Gün, konuşmalarına şu şekilde devam etti, "Tarihi Kentler Birliği üyesi olan belediyemizin, Tarihi Kentler Birliği ile birlikte ortaklaşa yürüttüğü bir proje olan Bozkır Kent Müzesi, Bozkır'ın tarihini, kültürünü, geleneğini ve yaşayış biçimini yansıtacak. Bu anlamda Bozkır'a kazandıracak olduğumuz müze bizleri için büyük öneme sahip. Bugün Akseki'de yer alan müzeleri inceliyoruz, bilgi alıyoruz. Bu bağlamda müzecilik alanında önemli bir yere sahip olan Akseki'nin müzeleri bu projemiz için bize örnek teşkil edecek. İnşallah yıl sonuna kadar Bozkır Kent Müzemizi faaliyete geçirmeyi hedefliyoruz. Hedeflerimize ulaştığımız zaman Bozkır'ımıza güzel bir projenin daha kazandırılmasının mutluluğunu yaşayacağız. Şimdiden hayırlara vesile olmasını diliyorum" diye konuştu.

Gelişmiş bir şehirde olması gereken tüm hizmetlerin hızlı bir şekilde tamamlanmaya devam ettiğini belirten Bozkır Kaymakamı Emre Öztürk, projenin faaliyete geçirilmesiyle birlikte Bozkır'ın gelişmeye devam edeceğini söyledi. Bozkır Kent Müzesinin Bozkır'a ayrıcalık katacağını da sözlerine ekleyen Kaymakam Öztürk, projenin şimdiden hayırlara vesile olmasını diledi.

       

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.