​Konya'nın Bozkır ilçesine bağlı Dereköy mahallesine, Alanya'da faaliyet gösteren bir tur şirketi  Famtour tarafından turistik gezi düzenlendi. Gezi sırasında ilçedeki bir göl'de evrensel atık temizliği de gerçekleştirildi.

Haber Fotoğraflar !!!


Alanya'da faaliyet gösteren Turizm firması Famtour tarafından bölgede Konya iline bağlı Dereköy Mahallesi ve Bozkır yaylalarında gerçekleştirilen etkinliklerde 35 doğaseverler yerli ve yabancı turist bölgeyi gezdi.

Gezi hakkında bilgilendirmelerde bulunan tur şirketi sahibi Halil Tokgöz "Alanya'da turizm firması olarak hizmet veriyoruz, kendimin de Bozkırlı olmamdan dolayı Bölgemizde de Turizm bölgesi olabilmesi adına işletme olarak böyle bir girişimde bulunduk.

Bölgede ilk defa gerçekleştirmiş olduğumuz gezimize yerli ve yabancı turistler dâhil olmak üzere 35 misafirimiz katıldı. Gezi sonrasında misafirlerimizden menün kaldıklarını belirtmelerinden dolayı ara ara bölgede turistik gezeler de bulunmaya devam edeceğiz. Özellikle yeşil alanların çokluğu ile karadenizde ki bir köy olarak değerlendirilen Dereköy'de misafirlerimiz meşhur Bozkır Tahinin tadına baktılar.

Gezimizde ilçeye bağlı Dipsizgöl yaylası ve yaylada bulunan Göl'deki atık maddeleri de temizleyen ziyaretçilerimiz, böylesi bakir ve doğal yerlerin insan eliyle kirletilmesinden duydukları rahatsızlığı belirtti. Bölge olarak gerçekten çok sayıda müşteri ağırlayabilecek alternatif seyahat güzergâhlarımız var ancak bu yerlerin daha fazla tanıtıma ihtiyacı var" dedi.  

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.