Konyalı Sanayici ve İşadamları Derneği, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli'yi ziyaret etti. KONSİAD, Başkan Mehmet Hançerli'ye İstanbul'da 4.sü düzenlenecek olan Yöresel Konya Günleri için bilgi verdi.

Sivil Toplum Kuruluşları'na verdiği destekle ön plana çıkan  Karatay Belediyesi, İstanbul'daki Konyalı iş adamları tarafından kurulup, 2008'ten bu yana faaliyet gösteren  KONSİAD'ı ağırladı. Ziyarete KONSİAD Başkanı Kemal Çelik, KONSİAD Konya Şube Başkanı Hasan Hüseyin Aydın ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. KONSİAD Başkanı Kemal Çelik Karatay Belediye'sine İstanbul Yenikapı Meydanı'nda  düzenlenecek olan Yöresel Konya Günleri ile ilgili bilgi verildi. Yaklaşık 1000 üyesi olan KONSİAD Başkan Kemal Çelik; ''Bizim bu Derneği kurmaktaki amacımız; Konyalı iş adamları olarak dayanışma ve işbirliği yapmak, bunun yanında Konya'nın evrensel değerlerini tanıtıp, bölgede ve  Türkiye'de daha etkin, daha saygın bir Konya oluşturma mücadelesine katkıda bulunmaktır. Bu amaçla 22-25 Kasım'da  Konyalı hemşehrilerimizin bir araya gelip kaynaşacağı, belediyelerimizin, derneklerimizin, vakıflarımızın katılacağı, Konya'nın yöresel ve marka ürünlerinin tanıtılıp satışının yapılacağı Yöresel Konya Günleri adındaki fuarın 4.sünü düzenleyeceğiz. Bütün iş adamlarımızı, sanayicilerimizi, esnafımızı, yazarlarımızı, öğrencilerimizi, kısacası bütün hemşehrilerimizi bu fuara bekliyoruz. Karatay Belediye Başkanı Sayın Mehmet Hançerli'ye  Karatay'ın geleneksel ürünlerinin satışının yapılacağı stand açma ve üreticilerimize bu anlamda  yardımcı olma konusunda vereceği destek için teşekkür ediyoruz." dedi.

Başkan Mehmet Hançerli; "Konya'mızın daha güzel, daha refah ve daha mutlu bir şehir olma noktasında standart belediyecilik faaliyetlerinin yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının da önemini vurgulayan belediyeyiz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Konya'nın gerek ekonomik gerekse kültürel anlamdaki marka değerlerini tanıtıp Konyamız'ın İstanbul'a ve tüm dünyaya duyurulmasında bütün desteğimizi vereceğiz. Hep birlikte, birlik ve beraberlik içerisinde fuarcılığı geliştireceğiz."  ifadelerine yer verdi.

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.