Konya'da bir dizi ziyaretler gerçekleştiren KONSİAD Genel Başkanı Çelik, tüm Konyalıları Kasım ayında İstanbul Yenikapı Meydanında gerçekleştirilecek "Yöresel Konya Günleri"ne davet etti.

KONSİAD Genel Başkanı Kemal Çelik, 22-25 Kasım 2018 tarihleri arasında İstanbul Yenikapı Meydanında gerçekleştirilecek "Yöresel Konya Günleri" etkinlikleri kapsamında Konya'da bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi. Konya Valisi Yakup Canbolat ile başlayan ve iki gün süren ziyaretlere KONSİAD Konya Şube Başkanı Hasan Hüseyin Aydın ile Genel Merkez ve Konya Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri de katıldı.

"KONSİAD olarak her zaman sadece Konya ve Konyalıya değil, tüm dünya üzerindeki kardeşlerimize, milli ve manevi değerlerimizi sahip çıktık" diyen KONSİAD Genel Başkanı Kemal Çelik, geçmişte dernek olarak hep Konya bölgesine, iş dünyasına, istihdamına ve ekonomisine her fırsatta destek olmaya çalıştıklarını, bundan sonra da destek olmaya devam edeceklerini söyledi. Konyalıların gücü ve potansiyelinin farkında olduklarını ifade eden Genel Başkan Çelik, "KONSİAD olarak gerek Feshane etkinlikleri kapsamında, gerekse fuarcılık kapsamında KONEXPO etkinlikleri ile bugüne kadar birçok ticari, mesleki ve kültürel faaliyeti başarı ile gerçekleştirdik. Bu kez tüm maddi ve manevi değerlerimizi bu etkinlik ile tek çatı altında tekrar buluşturmayı hedefliyoruz.

Konya'mıza ait markaların, yöresel ürünlerin, üreticilerin, sosyal ve kültürel değerlerimizin, belediyelerimizin, derneklerimizin, vakıflarımızın özetle tüm dünyadaki Konyalıların buluştuğu bu etkinliğimize sizleri davet ediyoruz. Kasabanızın, köyünüzün, mahallenizin veya Konya'mızın tüm değerleri ile buluşmak, Konya insanı ile buluşmak, hasret gidermek ve tanışmak için bu etkinliğe tüm memleket insanımızı bekliyoruz" diye görüş belirtti.

Konya Şubesi olarak ilçelerde gerçekleştirdikleri 'Ekonomi Zirvelerini' hatırlatan KONSİAD Konya Şube Başkanı Hasan Hüseyin Aydın'da, "Konya insanı, Konya sanayisi, ekonomisi ve istihdamına yönelik yaptığımız

çalışmaları, İstanbul'da gerçekleştireceğimiz 'Yöresel Konya Günleri' etkinliğimiz ile ülkemize ve tüm dünyaya sesimizi duyurarak taçlandırmak istiyoruz. Bu konuda tüm hemşehrilerimizin desteğini bekliyoruz" dedi.

KONSİAD heyeti iki günde sırasıyla Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Selçuk Üniversitesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi ile AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, KTO Başkanı Selçuk Öztürk, KSO Başkanı Memiş Kütükcü, MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka, Konya Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ali Selvi, KOMÜT ve KOMTİMDER gibi Konya'nın önde gelen STK Başkanları ile ATİKER AUTOGAS SYSTEMS & LPG TANSK Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Atiker ziyaret edip, KONTV, Konya42 TV ile Radyo Exspress'te canlı yayına katıldılar.

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.