Bozkır'da Ev sahibi omak istermisiniz!
Konya'nın Bozkır ilçesinde "Mevlid-i Nebi" etkinlikleri kapsamında selamlama yürüyüşü gerçekleştirildi.Bozkır ilçesinde "Mevlid-i Nebi" etkinlikleri kapsamında Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (sav)'in doğum günü yıldönümü münasebetiyle O'nu daha iyi tanımak, anlamak ve halkımıza anlatmak üzere bir dizi etkinlik faaliyete geçirildi.

2018 Mevlid-i Nebi etkinlikleri kapsamında ilçe merkezinde ki tüm ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin katılımıyla Bozkır Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinden başlayan ve Bozkır Anıt Meydanında sonlandırılan selamlama yürüşüyüşü gerçekleştirildi.
Kurum ve Kuruluşların amirlerinin de katıldığı yürüyüş esnasında Peygamber Efendimizin "Selamı yayınız" hadisine uygun olarak yoldan geçenlerle, esnafla, büyük-küçük herkesle selamlaşarak yürüyüş gerçekleştirildi.

Yürüyüş sonrasında Bozkır Anıt meydanında gerçekleştirilen programda Kur'an-ı Kerim tilavetinden sonra Bozkır İlçe Müftüsü Seyit Böğet selamlaşmanın önemi ve Peygamberimizin selamlaşmaya verdiği öneme dair bir konuşma gerçekleştirdi.

Etkinlik sonrasında katılımcılara güllü lokum ve çay ikramında bulunuldu.

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.