Ulu Önder Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 80. yılında Konya'nın Bozkır ilçesinde anma töreni yapıldı.

Haberin Tüm Fotoğrafları !!!

Yurdumuzun Kurtarıcısı, Cumhuriyetin Kurucusu Büyük Önder ATATÜRK'ün ebediyete intikalinin 80.Yıl dönümü dolayısıyla Bozkır Anıt alanında ve belediye düğün Salonunda Anma törenleri gerçekleştirildi.
Bozkır anıt meydanında 08.45'de Mülki ve Askeri erkan, tüm Kamu Kurum ve Kuruluşların amirleri, Okul Müdür, Öğretmen ve Öğrencileri ile birlikte çelenk sunma Töreni gerçekleştirildi. Saat 09.05 geçe Büyük Önder Atatürk'ün ve Ebediyete intikal etmiş Şehitlerimiz anısına 2 dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra resmi kurum ve kuruluşların araçlarının sirenleri ile programa katılan vatandaşların özel araçların klaksonları çalındı.

Bozkır Anıt meydanında gerçekleştirilen program sonrası saat 09.30'da Bozkır Belediyesi düğün salonunda anma programına geçildi. Bozkır Belediye düğün salonundaki program Saygı duruşu, İstiklal Marşının okunması ve Atatürk ile ilgili şiirlerin okunmasından sonra anma programı sonlandırıldı.
Bozkır Anıt meydanında gerçekleştirilen çelenk sunma törenine ve belediye düğün salonunda yapılan Anma Törenine tüm kurum ve kuruluşların amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. İlçe merkezinde yer alan Bozkır Asartepe'de yer alan Türk Bayrağı 10 Kasım anma programı dolayısıyla yarıya indirildi.

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.