Çumra Belediyesi tarafından İlçede neredeyse hiç yok denecek kadar az olan bir eksiği daha gidermiş oldu. Çumra'da büyük bir eksiklik olan Türk Bayrağı 2014 yılından sonra ilçenin uygun olan tüm bölgelerine Şanlı Türk Bayrağının dalgalandırılmasıyla giderilmiş oldu.

Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz yapmış olduğu açıklamada; Üstat Necip Fazıl Kısakürek'in söylediği gibi "Denildi mi bir yerin adına Türk beldesi. Gözüm Albayrak arar, kulağım Ezan sesi…" bizlerde bunu hiç aklımızdan çıkarmadan göreve geldiğimiz günden bu zamana kadar ilk meclisimizde aldığımız karar neticesinde ilçenin her neresinde yapılacak olursa olsun Camilerimizin, Kuran Kurslarımızın ve Okullarımızın temel masrafları tarafımızdan karşılanmış karşılanmaya da devam ediyor. Ayrıca İlçemizin büyük bir eksikliği olan Şanlı Türk Bayrağımızı ilçemizin uygun olan her yerinde dalgalandırmaya devam ediyoruz. 2014 yılından sonra ilk olarak Çumra'nın en özel ve en yüksek yerlerinden biri olan Sırçalı'mızda, daha sonra Sanayi Sitesi girişinde, Sultan Abdülhamid Han Parkımızda, Çumra İlçe girişi olan İçeriçumra mahallemiz başta olmak üzere İlçe merkezinde 5 nokta ve 32 mahallemiz olmak üzere 37 noktada Şanlı Türk Bayrağımızı dalgalandırdık. Ayrıca İlçemiz ana caddelerinde bulunan aydınlatma direklerimizde yine Türk Bayraklarımızı asarak şehirde güzel bir görüntü oluşmasını sağladık dedi. 

Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz son olarak bu çalışmamızı 53 mahalleden oluşan şehrimizin uygun olan her yerinde yapılmaya devam edeceğini sözlerine ekledi. 

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.