Bozkır'da Ev sahibi omak istermisiniz!
Konya Emlakçılar Odası Başkanı Sedat Altınay, Resmi Gazete'de yayımlanan 6306 sayılı Afet riski altındaki alanların dönüştürülmesi hakkındaki kanun'un 7'inci maddesindeki değişikliği göre Kentsel dönüşüm yasası kapsamında yapılan bir projeden ev alan da satan da tapu harcı ödemeyecek. İlk satışa tapu harcı istisnası getirildi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, uzun yıllardır yargıda ciddi tıkanıklığa yol açan müteahhitlerin ilk satış yaptıkları konutlarda tapu harcına istisna getiren düzenlemeyi hayata geçirildi diyen Konya Emlakçılar Odası Başkanı Sedat Altınay; " Kentsel dönüşüm yasası kapsamında yapılan bir projeden ev alan da satan da tapu harcı ödemeyecek. Tapu harcı mülkün değerinin yüzde 4'ü kadar ödeniyor. Bundan sonra dönüşüm kapsamında yapılan satışta bu ödenmeyecek.

Resmi Gazete'de yayımlanan 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun'un 7'inci maddesindeki değişikliği değerlendiren Konya Emlakçılar odası Başkanı Sedat Altınay, düzenlemenin sadece 10 Aralık 2018 tarihinden itibaren devir ve tescil işlemlerinde geçerli olduğunu vurguladı. 

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.