Torosların gözdesi Eğrigöl yolları açıldı.

Konya ve Antalya sınırında, Geyik Dağları'nın eteklerindeki Taşeli platosunda yer alan Eğrigöl'ün ulaşım yolları, Konya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri ekipleri tarafından açıldı.Geyik Dağları'nın eteklerindeki Eğrigöl el değmemiş doğası ve endemik bitkileriyle yaylacılar, doğa ve fotoğraf tutkunları ve kampçılar tarafından büyük bir rağbet görüyor. Mevsim yaz ayı olsa da Eğrigöl ve çevresinde ki yaylalara ulaşımı sağlayan yollar kış aylarında yoğun bir şekilde yağan yağışlarla oluşan kar kürslerinden dolayı kapalı durumdaydı.
Doğaseverler ve yaylacılar tarafından kapalı yolların açılması merakla beklenen Eğrigöl'ün ulaşım yolları Konya Büyükşehir Belediyesi Fen İşlerine bağlı ekipleri tarafından ulaşıma açıldı.

Yol açımı sırasında bölgedeki endemik bitkileri ve coğrafyayı incelemeye gelen Mehmet Ali Palabıyık AA muhabirine yaptığı açıklamada "Konya'dan her sene bu doğal güzellikleri görmek için imkân dâhilinde arkadaşlarla beraber 2-3 kere bölgeye geliyoruz.

Essiz doğa güzellikleri ve endemik çiçekleriyle bizi cezbeden Eğrigöl ve çevresinde ki yaylalar mevsimin yaz olmasına rağmen 5-6 metreyi bulan kar kütleleriyle yer yer kapalı durumdaydı. Bugün gerçekleştirdiğimiz ziyarette kapalı olan yayla yolunu Konya Büyükşehir Belediyesi Fen İşlerine bağlı ekiplerin açtığını gözlemledik.

Yolların açılmasıyla beraber bölgeye yoğun ziyaretçi geleceğini tahmin ediyorum" dedi.
Yorum yaparak görüşlerini ilet
  • Blogger Blogger sistemiyle yorum yap
  • Facebook Facebook sistemiyle yorum yap
  • Disqus Disqus sistemiyle yorum yap

Hiç yorum yok :


Son Eklenen Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar

Bozkır Siyaset Haberleri

[Siyaset][bleft]

Bozkır Mahalle Haberleri

[Mahalleler][twocolumns]

Bozkır Eğitim Haberleri

[Eğitim][threecolumns]

Bozkır Dernek ve Vakıf Haberleri

[Stklar][twocolumns]

Bozkır Etkinlikleri

[Etkinlikler][grids]

Bozkır Sağlık Haberleri

[Sağlık][list]