Bozkır'da Ev sahibi omak istermisiniz!
İç Anadolu'nun saklı cenneti Aygır Pınarına doğa ve kamp severlerin yoğun ilgisi her geçen gün artıyor. Türkiye'nin dört bir yanından gelen doğa ve kamp severler, eşisiz güzelliğe sahip Aygır pınarında çadırlarını kurup doğayla iç içe vakit geçiriyorlar.
Hafta sonları genellikle çevre ilçe ve illerden gelen misafirlerle dolup taşan, Aygır pınarına ilgi her geçen gün artmaya devam ediyor. Bunun yanında ülke genelinde kamp ve doğa severlerin de ilgisini çeken Aygır Pınarı, doğal güzelliğiyle İç Anadolu'nun en gözde mekanları arasında yerini aldı. 2016 yılında yolu asfaltlanan, C Tipi mesire alanı olarak tescillenen ve düzenleme çalışması yapılan Aygır Pınarında, doğal güzelliği bozulmadan yapılacak olan yeni düzenleme çalışması için Bozkır Belediyesi tarafından girişimler devam ediyor. Çalışmalar hakkında bilgi veren Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, "Aygır Pınarı bölgemizin ve ülkemizin saklı kalmış cenneti arasında yer alıyor. Aygır Pınarını bu kadar önemli ve güzel kılan özelliği, dağların altından patlayan suyun burada oluşturduğu yeşil doku ve temiz havasıdır. Hafta içi ve hafta sonu, piknik yapmak ve vakit geçirmek için gelen vatandaşlarımız dışında, doğa ve kamp severler tarafından da gözde mekan haline gelmiş durumdadır. Şehirlerin gürültüsünden ve kalabalığından bunalan vatandaşlarımız için eşsiz bir dinlenme yeri olan Aygır Pınarı, yeni yeni keşfedilmeye başlandı. Bu doğal güzelliği daha verimli kullanabilmek, vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet verebilmek için buranın görsel ve doğal görüntüsünü bozmadan çalışmalar yapacağız. Aygır Pınarının 2016 yılında C Tipi Mesire alanı olarak tescilinin yapılmasıyla birlikte küçük ölçekli bir proje hazırlanarak kamelyalar ve ahşap köprü yapılmıştı. Bu projenin devamı olarak öncelikle bungalov evleri ve hobi bahçelerini içeren düzenleme çalışmasının proje hazırlığı içerisindeyiz. Projemizin tamamlanması ve akabinde onaylanmasıyla birlikte ilçemize ve ülkemize çok daha güzel bir mekan kazandırmış olacağız" dedi.
İlçede yer alan Aygır Pınarı gibi diğer doğal ortamların da titizlikle korunması için uyarılarda da bulanan Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, konuşmalarını şu şekilde sürdürdü, "İlçemizin her yanı ayrı bir doğal güzelliğe sahiptir. Dolayısıyla mesire alanları haricinde de kullanılan diğer doğal ortamların da doğayı kirletmeden, zarar vermeden kullanılması, hepimiz için büyük önem arz etmektedir. Mesire alanı olarak tescillenen mekanlarımızın temizliğini belediye ekiplerimiz her gün yapmaktadır. Bu mekanları kullanan tüm vatandaşlarımızın doğaya karşı duyarlı olmasını, çevreci bir tutum sergilemesini önemle rica ediyorum" diye konuştu.

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.