İlçemiz Bozkır'da öğrenim görecek Üniversite öğrencilerininin sayıları belli oldu. 

Bozkır Yüksek Okulunun resmi facebook sayfasında yapılan paylaşıma göre ilçemizde Bozkır Meslek Yüksek Okuluna Kayıtlı 404 öğrenci ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Bozkır olarak 179 öğrenci ilçemizde eğitim görecek. Bu sayı 4 yıllık fakülte dolayısıyla önümüzdeki yıllarda 3 ve 4 sınıflarının da gelmesiyle ilçede öğrenci nufus 1000'e ulaşacak. 

Bozkır Meslek Yüksek Okulunun sosyal medya üzerinden paylaşımı şu şekilde; 

Yüksekokulumuza yeni kayıt yaptıran öğrencilerimizin ilçemize ve okulumuza uyumunu kolaylaştırmak için bölüm başkanlarımız ile oryantasyon çalışmalarımızın ön hazırlıkları bugün başlamıştır. Yeni akademik dönemimiz bütün öğrencilerimize ve akademik personelimize hayırlı olsun.

S.Ü. Bozkır Meslek Yüksekokulu 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında Mimari Restorasyon Normal Öğretim - İkinci Öğretim, Bilgisayar Programcılığı, Sağlık Bilgi Sistemleri Programı, Halkla İlişkiler Programı, Alternatif Enerji Programı Aktif Öğrenci Sayılarımız:

1.Sınıf Toplam Öğrenci Sayısı : 224
2.Sınıf Toplam Öğrenci Sayısı :180

Not: Ek Tercihlerde Yüksekokulumuz Bölümlerine 86 Öğrenci Tercih Kontenjanı Bulunmaktadır.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Bozkır Odyoloji – Acil Yardım Ve Afet Yönetimi Bölümlerne Kaydını Yaptıran Ve 2019-2020 Bozkırda Eğitim Görecek Öğrenci Sayıları:

1.Sınıf Toplam Öğrenci Sayısı : 102
2.Sınıf Toplam Öğrenci Sayısı :77

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.