Bozkır'da Ev sahibi omak istermisiniz!
Bu yıl 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarında meydanlar, koronavirüs önlemleri nedeniyle boş kalacak. Ancak, tıpkı 23 Nisan'da olduğu gibi coşku evlerde yaşanacak. Kutlamaların ilk adresi Anıtkabir olacak. Samsun'da da çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek. Törenlerde sosyal mesafeye uyulacak, katılımcı sayısıysa sınırlı tutulacak.
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı… Milli Mücadele'nin başlangıcının 101. yılı, koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında kutlanacak. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Anadolu'ya geçerek Milli Mücadele'yi başlatmak için Samsun'a ayak bastığı gün milyonlar onu evlerinde anacak, tıpkı 23 Nisan'da olduğu gibi bu bayram coşkusu da evlerde yaşanacak.

GENÇLİK VE SPOR BAKANI ANITKABİR'İ ZİYARET EDECEK
19 Mayıs kutlamaları için ilk resmi törenin adresi Ankara olacak. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, salı günü gençlerle birlikte Ata'nın manevi huzurunda olacak. Salgın nedeniyle Anıtkabir'de düzenlenecek törene katılacakların da programı takip edecek olan basın mensuplarının da sayısı sınırlı tutulacak.

19 MAYIS KUTLAMALARININ MERKEZİ SAMSUN OLACAK
Kutlamaların bir diğer merkezi ise Samsun. Samsun'daki etkinlikler de az sayıda katılım ve sosyal mesafe kurallarıyla gerçekleştirilecek. Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ev sahipliğindeki tören, saat 10:00'da Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başlayacak. 7 atletizm sporcusu, Türk bayrağını Bandırma Vapurun'a ulaştıracak.

SAAT 21.19'DA EVLERDEN İSTİKLAL MARŞI OKUNACAK
Gün içerisinde çeşitli etkinliklerin yapılacağı Samsun'da akşam saatler 21:19'u gösterdiğinde Samsunlular evlerinin balkonlarına çıkarak İstiklal Marşı'nı okuyacak. Sporcular da aynı saatte 19 Mayıs Stadyumu'nda Atatürk posteri ve dev Türk bayrağı açacak.

Pek çok belediye sokağa çıkma yasağı nedeniyle evlerinde kalanların bayram coşkusuna ortak olması için çeşitli etkinlikler düzenleyecek. Ankara Büyükşehir Belediyesi de 10 konser otobüsüyle 7 ilçede gezici konserler verecek.

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.