Bozkır'da Ev sahibi omak istermisiniz!

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın Konya Büyükşehir Belediyesi'nin katkıları ile yürüttüğü Göksu Taşeli Havzası Kalkınma Projesi kapsamında Bozkır ilçesi için büyük önemi olan bir tesis için çalışmalar başladı. Yapımı Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek Bozkır Bal Dolum, Paketleme ve İşleme Tesisinin işbirliği protokolü imzalandı.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Konya Büyükşehir Belediyesi'nin katkısıyla yürütülen ve Konya-Karaman illerini kapsayan Göksu Taşeli Havzası Kalkınma Projesi kapsamında önemli bir yatırım daha hayata geçiyor.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin Göksu Taşeli Havzası Kalkınma Projesi çerçevesinde destek kazanan projeler arasında daha önce açıkladığı Bozkır Bal Dolum, Paketleme ve İşleme Tesisinin kurulumu için taraflar arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen protokol; Konya Tarım ve Orman İl Müdürü Ali Ergin, Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Uslu, Bozkır Belediye Başkanı Saadettin Saygı ve Bozkır Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Hüseyin Dumru tarafından ayrı ayrı imzalandı.

YAPIMI BÜYÜKŞEHİR TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü bünyesinde yürütülen Göksu Taşeli Havzası Kalkınma Projesi kapsamında finansmanı sağlanan tesisin inşaat işleri Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülecek.

Bozkır için büyük önem taşıyan ve bal üreticilerinin beklentisi olan tesisin 2021 yılında üretime başlaması planlanıyor. Tesis, Bozkır Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tarafından işletilecek.

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.