Bozkır'da Ev sahibi omak istermisiniz!
Konya'nın Bozkır ilçesine bağlı Yelbeği mahallesinde bir hayırsever tarafından yaptırrılan 42 metre uzunluğundaki direkte dalgalanan 150 metrekarelik Türk bayrağı görenlerin dikkatini çekiyor.


KONYA (AA) - Konya'da bir mahallede dalgalanan 150 metrekarelik Türk bayrağı, vatandaşların ilgisini çekiyor.

Bozkır ilçesinde ilçeye bağlı Yelbeği mahallesinde bulunan dev Türk bayrağı, kilometrelerce uzaklıktan görülebiliyor. Bayrağı gören vatandaşlar, bu alanda fotoğraf çekmeyi de ihmal etmiyor.

 Yelbeği Mahalle Muhtarı Ömer Çelik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 42 metre uzunluğundaki direkte dalgalanan bayrağın 150 metrekare olduğunu söyledi.

Çelik, Mahallemizde hayırsever köylülerimizden Seyfullah Gökmen tarafından yapılan ve 70 bin Türk Lirası maliyetiyle yapılan şanlı bayramız bölgemizde tekten bayrak oldu. İlçemizden başlayarak Konya merkeze varıncaya kadar en büyük bayrak.  
Bayrağımız dikildikten sonra şanlı bayrağımızın güzel dalgalanışı ile video ve fotoğraf çekilmek isteyen vatandaşlar tarafından büyük ilgi uyandırıyor. Bu bayrağın mahallemize, ilçemize ve ilimize kazandırılarak Toros dağlarında şanlı bayrağımızın dalgalanmasında emeği olan hayırseverimize teşekkür ederim" dedi.

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.