Bozkır'da Ev sahibi omak istermisiniz!

Bozkır Kaymakamlığı yaptığı duyuruda, 
Bozkır Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilerin harç ücretinin karşılanacağını duyurdu. 

Bozkır Kaymakamlığından yapılan duyuruda " * 27 Haziran 2021 tarihinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek olan öğrencilerimiz için başvurular 04.02.2021 - 02.03.2021 tarihlerinde arasında yapılacaktır. 

Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testi(AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) olarak 3 oturumda gerçekleştirilen YKS de sınavın her oturumu için 90 TL olmak üzere toplam da 270 TL sınav ücreti ödenmesi gerekmektedir.

* Belirtilen tarihlerde başvuru yapamayan adayların 17-18 Mart 2021 tarihleri arasında geç başvuru günlerinde yapacakları sınav ücretleri %50 fazla olarak her oturum için 135 TL olacağından ötürü mağduriyet yaşanmaması için belirtilen tarihlerde başvuruların yapılması gerekmektedir.

* Sınav başvuru ücretlerini ödeyemeyecek olan ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin sınav ücretlerinin Kaymakamlığımız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından karşılanabilmesi için belirtilen başvuru tarihleri arasında vakfımıza müracaat
edilmesi gerekmektedir" denildi. 

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.