KİLDERE MAHALLESİ

Mahallenin Tarihçesi: Kildere mahallesinin kuruluşu rivayetlere göre Anadolu Selçuklu Devleti'nden sonra Beylikler dönemine rastlamaktadır. Sürekli olarak her dönemde göç vermiş olması nedeniyle nüfusu bugün bile hala 402 olarak tespit edilmektedir.

Mahallede Okuma Yazma Oranı: Mahallemizde okuma yazma oranı %90'ı aşmaktadır. Yapılan araştırmalara göre mahallede okul çağında olup da okula gidemeyen öğrenci bulunmamaktadır.


Mahallenin Geçim Kaynaklar-Ekonomik Durum: Tarım arazisi kısıtlı olan mahallede insanlar geçimini başka bölgelerde tarım işçiliği yaparak sağlamaktadırlar. Süt satışından da bir miktar gelir elde edilmektedir.

Mahallede Uygulanabilecek Projeler: Halıcılık, arıcılık, meyvecilik v.b. projeler geliştirilerek yaygınlaştırılabilecek ekonomik getirisi olan projeler arasındadır.

Mahallenin Hizmet Bekleyen Alanları: İçme suyu mahallede maliyeti çok yüksek olarak elde edilebilmektedir. Maliyeti düşürülmesi için köklü çözümler üretilmelidir.Mahallede halkının sağlığı açısından içme suyunu iyileştirecek tedbirler alınmalıdır. Mahalle içerisindeki yollar düzeltilerek ilave yollar açılmalıdır.0 yorum yapıldı.

Son Video