Bozkır'da Ev sahibi omak istermisiniz!

İlçemiz Bozkır Dereköy Sarıot Gölünde, 01.06.2015 Pazartesi günü gölün aygır gediği ile ilişkisinin tespiti için Devlet Su İşleri (Dsi) kimyasal boya testi yapılacaktır. 

31.05.2015 Pazar günü gelen Dsi ekipleri Bozkır Dereköy Sarıot Gölüne boya testi için düdenlere ulaşım sağlamak için kullanılacak tekneyi ve boya araçlarını göle indirdi.

Söz konusu test dolayısıyla yetkililer 10 güne yakın göl ile aygır arasında incelemelerde bulunacak bu zaman zarfında bu bölgedeki kaynaklar ile ilişkili olması muhtemel membalardan gelebilecek kaynak suları ve çeşmelerden faydalanan vatandaşların dikkatli olması yönünde uyarılarda bulunuldu.

Dsi ekiplerinin zamanlama olarak gölün seviyesinin çok azaldığı bir zamanda gelmesinden dolayı çok sayıda düden ve çevresinde su kalmadığı için sadece suyun olduğu kısımlarda boya testleri yapılabilecek.

Söz konusu doğal alanda olabilecek her türlü doğal dengede bozulmaya yol açılmayak inşallah tam ve sağlıklı bir test yapılabilir.  Son olarak gölette geçtiğimiz haftalardaki videolarda yerinde gölet ve aygır hakkındaki video sohbetimizi paylaşıyoruz.

Unutulmamalıdır ki aygırdibi Bozkır'ın bereket kaynağıdır bu kaynakla ilgili her düzenlemede yetkililer bin düşünüp bir hareket etmelidir. Aygırdibinde yani Çarşamba çayında olabilecek bir tehlikede burada çalışmaya yetki veren tüm yerel ve bölgesel idareler birinci derecede mes'ul ve vebal altındadır.

Sırıstat Haber Merkezi: Yakup Çetin

Aygırdibi Dsi İnceleme Çalışmaları;
Dsi Dereköy Sarıot Gölüne Boya Testi İçin Geldi 31.05.2015http://url.yakupcetin.com/bozkir#yakupcetincom #Bozkır #Konya #Dereköy #SarıotGölü #Dsi #Lake
Posted by Yakup Çetin on 31 Mayıs 2015 Pazar

Sarıot Gölündeki bölge hakkındaki video sohbetimiz;

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.