Kalaycı; 100 Bin Öğretmen Ataması Ne Zaman Yapılacak?


​100 Bin Öğretmen atamasına ilişkin kanun teklifini MHP Milletvekili TBMM Başkanlığına ilgili maddeleri de içerecek şekilde bildirdi.Buna göre yüzbin öğretmen alımına ilişkin soruları ve maddeleri haberimizde bulabilirsiniz.


MHP Konya milletvekili Mustafa Kalaycı, Milli Eğitim Bakanlığı'nın mevcut öğretmen ihtiyacının karşılanması amacıyla 100.000 öğretmen kadrosu ihdası ve atamasını öngören 'Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'ni TBMM'ye sundu.

Resmi açıklamalarda Milli Eğitim Bakanlığı'nda 116 binin üzerinde öğretmen ihtiyacının olduğunu belirten Mustafa Kalaycı, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sunduğu kanun teklifinde 258 bin öğretmenin atama beklediğini eğitim ve öğretim hizmetlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi açısında okullardaki öğretmen ihtiyacının giderilmesi gerektiği ifade etti.

MADDE 1- Millî Eğitim Bakanlığının öğretmen ihtiyacının giderilmesi amacıyla 100 bin öğretmen kadrosu ihdas edilerek 190 sayılı Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin eki (I) sayılı cetvelin Milli Eğitim Bakanlığına ilişkin bölümüne eklenmesi ve bu kadrolara 2015 yılı Ağustos ayı içinde atama yapılması öngörülmektedir.

Böylelikle, öğretmen ihtiyacı olan hiçbir okul ve dersin kalmaması ve yıllardır atanmayı bekleyen aday www.kpsshaberleri.net öğretmenlerden 100.000'in daha atanması amaçlanmaktadır.

MADDE 2- Yürürlük maddesidir.

MADDE 3- Yürütme maddesidir.
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞININ TEŞKİLAT VE GÖREVLERİ HAKKINDA KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMEDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN TEKLİFİ MADDE 1- 25/8/2011 tarihli ve 652 sayılı Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye aşağıdaki ek madde eklenmiştir.

"EK MADDE 3 – (1) Ekli (1) sayılı listede yer alan kadrolar ihdas edilerek 190 sayılı Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin eki (I) sayılı cetvelin Milli Eğitim Bakanlığına ilişkin bölümüne eklenmiştir.

Bu madde ile ihdas edilen kadrolara, 190 sayılı Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 7 nci maddesi ve 22/12/2014 tarihli ve 6583 sayılı 2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu kapsamında yapılan atamaların dışında 2015 yılı Ağustos ayı içinde atama yapılır."

MADDE 2- Bu Kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3- Bu Kanun hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

Yorum yaparak görüşlerini ilet
  • Blogger Blogger sistemiyle yorum yap
  • Facebook Facebook sistemiyle yorum yap
  • Disqus Disqus sistemiyle yorum yap

Hiç yorum yok :


Son Eklenen Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar

Bozkır Siyaset Haberleri

[Siyaset][bleft]

Bozkır Mahalle Haberleri

[Mahalleler][twocolumns]

Bozkır Eğitim Haberleri

[Eğitim][threecolumns]

Bozkır Dernek ve Vakıf Haberleri

[Stklar][twocolumns]

Bozkır Etkinlikleri

[Etkinlikler][grids]

Bozkır Sağlık Haberleri

[Sağlık][list]