​Ulu Önder Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 77. yılında Konya'nın Bozkır ilçesinde anma töreni yapıldı.

Yurdumuzun Kurtarıcısı, Cumhuriyetin Kurucusu Büyük Önder ATATÜRK'ün ebediyete intikalinin 77.Yıl dönümü dolayısıyla Bozkır Anıt alanında ve belediye düğün Salonunda Anma törenleri gerçekleştirildi.

Bozkır Anıt meydanında gerçekleştirilen çelenk sunma törenine ve belediye düğün salonunda yapılan Anma Törenine tüm kurum ve kuruluşların amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bozkır anıt meydanında 08.45'de Mülki ve Askeri erkan, tüm Kamu Kurum ve Kuruluşların amirleri, Okul Müdür, Öğretmen ve Öğrencileri çelenk sunma Töreni gerçekleştirildi. Saat 09.05 geçe Büyük Önder Atatürk'ün ve Ebediyete intikal etmiş Şehitlerimiz anısına 2 dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra resmi kurum ve kuruluşların sirenleri ile programa katılan vatandaşların özel araçların klaksonları çalındı.

Bozkır Anıt meydanında gerçekleştirilen program sonrası saat 09.30'da Bozkır Belediyesi düğün salonunda anma programına geçildi. burada da program Saygı duruşu, İstiklal Marşının okunması ve Atatürk ile ilğili şiirlerin okunmasından sonra anma programı sonlandırıldı.

İlçe merkezinde yer alan Bozkır Asartepe'de yer alan Türk Bayrağı 10 Kasım anma programı dolayısıyla yarıya indirildi.

Konya Ajansı : Yakup Çetin

 

Yurdumuzun Kurtarıcısı, Cumhuriyetin Kurucusu Büyük Önder ATATÜRK'ün ebediyete intikalinin 77.Yıl dönümü dolayısıyla...
Posted by Yakup Çetin on 10 Kasım 2015 Salı

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.