​AK Parti Konya Milletvekili Bozkırlı Hemşehrimiz Ziya Altunyaldız, "Kayseri-Nevşehir-Aksaray-Konya-Antalya Hızlı Demiryolu Hattı ülkemizin turizm merkezleri olan Antalya, Konya ve Kapadokya bölgesini Kayseri'ye ve dolayısıyla hızlı demiryolu ağına bağlayacak" dedi

Sanayi, Ticaret ve Enerji Komisyonu Başkanı, AK Parti Konya Milletvekili Bozkırlı Hemşehrimiz Ziya Altunyaldız başkanlığında TBMM'de Devlet Demir Yolları Genel Müdürü ve ekibi ile birlikte Konya Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ve Meram Belediye Başkanının katılımıyla Konya ulaştırma projelerinin ele alındığı bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda Ulaştırma Bakanlığı'nın Konya yatırımları ele alındı.  Toplantıyla ilgili bilgilendirme yapan Altunyaldız şunları söyledi: "Kayseri-Nevşehir-Aksaray-Konya-Antalya Hızlı Demiryolu Hattı ülkemizin turizm merkezleri olan Antalya, Konya ve Kapadokya bölgesini Kayseri'ye ve dolayısıyla hızlı demiryolu ağına bağlayacaktır. Burada bulunan 4 aksın proje ihaleleri gerçekleşti. Etüd projelerin yani yapıma esas projelerin 2017 yılının ilk aylarında tamamlanacağı öngörülüyor. Yapım işlerinin 2017 yılı Yatırım Programına alınması ve yapım işlerine başlanılması konusunda gerekli takibi bizzat yapacağım."

MERAM SAKİNLERİNİN TRAFİK SORUNU ÇÖZÜME KAVUŞUYOR
Konya-Karaman hattında şehir içinde yer alan yaya üstgeçitleri ile vasıta alt ve üst geçitlerine ilişkin kurumsal işbölümü anlamında görüşmeler gerçekleştirdik. Burada yer alan 26 geçiş noktasının 4'ü tamamlanmıştı. Geriye kalan 22 geçiş noktasının dördüne ilişkin önümüzdeki hafta TCDD, Karayolları Genel Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi ve Meram Belediyesinden teknik arkadaşlar yerinde inceleme ziyaretleri yapacaklar. Bu inceleme sonucunda 22 noktayla birlikte bu 4 geçiş noktasında hangi kurum tarafından ne yapılacağı kararlaştırılacak. Sonuç itibariyle hizmete giriş tarihleri de belirlenip, imza altına alınacak. Böylece Meram ilçemizin sakinlerinin günlük hayatını, ticari ve ekonomik faaliyetlerini, tarımsal üretimini doğrudan etkileyen bu konular çözüme kavuşturulmuş olacaktır.

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.