Konya'nın Bozkır ilçesinde TOKi tarafından yapılacak olan Bozkır 112 konut ve 4 adet ticaret merkezli 2. Etap TOKİ konutlarının çalışmaları başladı.

Bozkır'da TOKİ tarafından yapımına başlanan çalışmaları Bozkır Kaymakamı Emre Öztürk ve Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün yerinde inceleyerek,  çalışmaların yapıldığı sahada incelemelerde bulundu ve saha şefinden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Çalışmaar hakkında bilgilendirmelerde bulunan Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün "2014 yılında göreve başladığımızda ilçemizde önemli derecede konut ihtiyacı bulunmaktaydı. Artan konut ihtiyacıyla birlikte kira fiyatları da bir hayli artmış durumdaydı. 2. Etap TOKİ konutlarının tamamlanmasından sonra bu ihtiyacın bir kısmını karşılayacağını ümit ediyoruz.

Bu inşaatın bitmesiyle birlikte 36 tane 3+1 daire, 76 tane 2+1 daire ve 4 dükkanlı ticaret merkezini Bozkır'a kazandırmış olacağız. Yine aynı şekilde hemşehrilerimizin talebi doğrultusunda 3. Etap için yine girişimlerimizi başlatabiliriz.

2. Etap TOKİ konutlarının Bozkır'a hayırlı olsun" dedi.

Bozkır Kaymakamı Emre Öztürk, Kaymakamlık makamına sıklıkla gelen sorunların başında konut ihtiyacıyla ilgili olduğunu söyleyerek 2. Etap TOKİ konutlarının yapılmasıyla birlikte bu sorunun bir kısmının giderileceğini belirtti, çalışmaların hayırlara vesile olmasını diledi.

2. Etap TOKİ konutlarının inşaat çalışmalarını yürüten saha şefi, kaba inşaatın kasım ayı sonuna kadar bitirilmesini planladıklarını söyledi, dairelerin tesliminin 2018 yılının eylül ayına yapılmasını hedeflediklerini belirtti.

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.