Bozkır Belediyesi taş ocağı üretim tesisi hizmete girdi.

Bozkır Belediyesinin yürütmüş olduğu proje kapsamında mevcut ihtiyacı karşılamayan konkasör tesisi, yenilenerek hizmete girdi. Konkasörün ilk üretimininin startını Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün verdi.

Ekim ayı meclis toplantısı sonrasında Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün ve Bozkır Belediyesi meclis üyeleri, Bozkır Belediyesine ait taş ocağı üretim tesisini yerinde inceledi. Tesisi inceleyen Başkan Gün ve Meclis Üyeleri, yeni konkasör tesisinin 2.2 milyon TL'ye yapıldığını belirttiler.

Üretim tesisinin daha büyük kapasiteyle üretime başlamasının hayırlı olmasını dileyen Başkan Gün, yapmış olduğu açıklamasında şu ifadelere yer verdi, "uzun zamandır üzerinde çalıştığımız bir projeyi daha hayata geçirmiş bulunuyoruz. 2.2 milyonluk yatırım ile birlikte yenilediğimiz konkasör tesisi, Bozkır'ın 50 yıllık ihtiyacına cevap verebilecek nitelikte kapasiteye ulaştı. Bununla beraber eski tesiste gerekli olan insan ve araç gücünü minimum seviyede tutarak üretime başladı ve üretim maaliyeti anlamında önemli tasarruf sağlamış olduk" dedi.

Yenilenen tesisin kapasitesi hakkında bilgi veren Başkan Gün, sözlerini şu şekilde sürdürdü, "eski kullandığımız tesiste 1 yılda ürettiğimiz malzemeyi yenilenen tesisimiz ile birlikte 2 ayda üretmiş olacağız. Yenilenen tesisimiz 8 saatte 2.000 ton üretim kapasitesine ulaştı ve artık Bozkır'ımızın kum, çakıl, alt temel malzeme sıkıntısı kalmayacak. Bugün burada tesisimizin ilk üretim startını veriyoruz. 2.2 milyon liraya kazandırdığımız tesisimizin Bozkır'ımıza hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen İller Bankası Genel Müdürümüze, Milletvekillerimize, meclis üyelerimize teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.