Bozkır'da 29 Ekim Cumhuriyet bayramı etkinlikleri, Atatürk anıtına çelenklerin sunulması ve Kaymakamlık makamında tebriklerin kabulü ile başladıHavanın  yağışlı olması nedeni ile Bozkır Stadyumunda yapılması planlan Tören Selçuklu Kapalı Pazar yerine   alındı.

Bozkır Selçuklu Kapalı Pazar yerinde yapılan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri  saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasından sonra Bozkır ilçe Kaymakamı Emre Öztürk'ün günün anlam ve önemi hakkında yaptığı konuşmasıyla başladı. Kaymakam Öztürk "Cumhuriyetin ilanının 94. Kuruluş yıl dönümünü gururla sevinçle hep beraber kutluyoruz. 19 Mayısta 1919'da başlayan milli mücadelenin Büyük zaferle noktalanmasını takiben Büyük Önder Atatürk'ün 29 Ekim 1923 tarihinde Türk Milletinin tabiat ve şiarına en uygun idare Cumhuriyet idaresidir diyerek ilan ettiği Cumhuriyetimiz atalarımızdan ulusumuza kalan en büyük mirastır.

Cumhuriyetimizin 94.Kuruluş   yıldönümünde  Başta   Ulu önder Atatürk ve  tüm silah arkadaşlarını saygıyla minnetle anarken  15 Temmuzda   Cumhuriyet    ve Milli irade için şehit  olan  kardeşlerimizi  ve  gazilerimizi  saygıyla  ve minnetle anıyorum"  dedi.

Kaymakam Öztürk'ün konuşmasının ardından Bozkır Atatürk Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu şiirlerin okunması ile  devam eden program, 29 Ekim Cumhuriyet   koşusunda  dereceye  giren  öğrencilere  ödüllerinin verilmesi sonrasında Pazar alımında okulların düzenlemiş olduğu geçit töreni ile  program sona erdi.

Bozkır'da ki  29 Ekim Cumhuriyet bayramı Törenine Bozkır Kaymakamı Emre Öztürk, Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, Bozkır İlçe Jandarma komutanı Yüzbaşı Özgür Can, Bozkır İlçe Emniyet Amiri Ramazan Arlı, Ak Parti İlçe Başkanı Memduh Çelmeli, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Ata Küçükduran, Şehit ve Gazi yakınları, Sivil Toplum kuruluşu temsilcileri, Daire amirleri, Öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.