Bozkırlılar Vakfı tarafından geleneksel hale getirilen "Arabaşı Çorba Günü" Bahçelievler'de düzenlenen organizasyonla Bozkırlıları bir araya getirdi. Programa katılan TBMM Enerji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız, "Arabaşı aslında muhabbet vesilesi aslında önemli olan birlikte olmak, muhabbeti tazelemek, sıladaki hizmetleri bir arada görebilmek, ülkenin birliğini, dirliğini konuşabilmek, o bakımdan bu ortam bizim için son derece önemli" dedi.

Bozkırlılar Vakfı tarafından bu yıl 20'ncisi düzenlenen geleneksel "Arabaşı Çorba Günü" İstanbul'da yaşayan Bozkırlıları bir araya getirdi. Bahçelievler Abidin Pak Öğretmenevi'nde düzenlenen etkinliğe TBMM Enerji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız, vakıf temsilcileri, belediye başkanları ve Bozkırlılar katıldı. Bozkırlılar İlim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı mensupları yılda bir kere buluştuğu gecede hem yapılan çalışmalar hem de gelecekte yapılması öngörülen yatırımları konuşuldu. Yurtiçi ve yurtdışında okuyan öğrencilere destek sağlayan vakıf yöneticileri, gençlerin geleceği şekillendireceği ve katkı sağlayacağı konusunda fikir birliğine vardılar. Öte yandan, gecenin önemli bir etkinliği olan kış aylarına özel olarak kaz etinden yapılan "Arabaşı Çorbası" programa katılan herkese ikram edildi.


"Birlikte olmak, muhabbeti tazelemek, ülkenin dirliğini konuşabilmek açısından bu toplantılar çok önemli"
Programda konuşan TBMM Enerji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız, "Arabaşı aslında muhabbet vesilesi aslında önemli olan birlikte olmak, muhabbeti tazelemek, sıladaki hizmetleri bir arada görebilmek, ülkenin birliğini, dirliğini konuşabilmek, o bakımdan bu ortam bizim için son derece önemli. Bugün hemşehrilerimizi salon almadı, doldu taştı salonumuz. Vakıf adına çalışan herkesin emeğini çok iyi biliyorum. Herkes emeğiyle, göz nuruyla, gece gündüz çalışarak bugün oluşturduğumuz vakfa Bozkırımıza ve Bozkırımızın gençlerine hizmet etmek üzere eğitim kurumları kuruyoruz. Eğitim kurumlarında okuyan öğrencilerimize burs sağlıyoruz, onlara fiziki alanlar sağlıyoruz. Bu bakımdan yurt yönetici ve çalışanlarını takdir ettiğimi belirtmek istiyorum. Ayrıca burada bugün Bozkır ve tüm mahallesinin dernekleri var, yöneticileri burada belediye başkanlarımız burada. Bozkır, Ahırlı ve Yalıhöyük belediye başkanlarımız burada. Tüm hemşehrilerimize selam gönderdik salondan, tüm Konya'mıza selam gönderdik. Bu birlikteliğimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi.

"Milletimizin duası askerlerimizle"
Afrin Harekatıyla ilgili de konuşan Altunyaldız, "Bugün başlayan sınırımızdaki terör yuvalarını dağıtmak üzere 'Zeytin Dalı' harekatımız başlamış durumda. Cenab-ı Hak'tan askerlerimizi muzaffer kılmasını niyaz ediyorum. Milletimizin duası tüm askerlerimizle inşallah" şeklinde konuştu.
Kaynak: Ziya Altunyaldız IHA

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.